Vjetnamā strauji attīstās tūrisma nozare

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Āzijā par arvien populārāku tūrisma galamērķi kļūst komunistiskā Vjetnama. Kādreiz slēgtā un smagus karus pārdzīvojusī valsts nu ir atvērta interesentiem no visas pasaules, kas novērtē Vjetnamas skaisto dabu, cilvēku viesmīlību un arī lētās cenas. Tomēr strauji augošajam tūristu skaitam ir arī savas ēnas puses, kas īpaši satrauc vides aktīvistus.

Hošimina, līdz 75 gadam pazīstama kā Saigona, ir spilgtākais piemērs plaukstošajai Vjetnamas tūrisma nozarei. Valsts tūrisma administrācija zina stāstīt, ka nepilnu  desmit gadu laikā ārvalstu tūristu skaits ir vairāk nekā trīskāršojies no pieciem miljoniem 2010. gadā līdz piecpadsmit ar pusi pērn.

Iepazinuši tādus populārus tūrisma galamērķus Dienvidaustrumāzijā kā Taizeme, arvien vairāk cilvēku izvēlas eksotiskāko Vjetnamu, kas pati kļuvusi atvērtāka tūristiem, atvieglojot vīzu iegūšanu un nodrošinot pietiekami daudz iespēju nokļūt valstī.

Arvien populārāki kļūst tādi kūrorti kā Vin Tao Vjetnamas trīsarpus tūkstošus kilometru garajā piekrastē. Lielākais tūristu skaits šeit ierodas no kaimiņvalsts Ķīnas, pērn tas bija pusmiljons cilvēku, kā arī Dienvidkorejas. No Eiropas Vjetnamu apmeklēja aptuveni 230 tūkstoši. Šis pieplūdums daudzviet veicinājis vietējās ekonomikas attīstību un uzņēmējdarbību, cik nu tā tiek pieļauta nomināli joprojām komunistiskā valstī.

Viens no uzņēmējiem ir Pats Njujens, kurš radījis uzņēmumu, kas piegādā vairākkārt izmantojamo iesaiņojumu. Doma biznesa idejai radās, spriežot par to, kā tūristu pieplūdums ietekmē apkārtējo vidi. “Kad attīstās tūrisma nozare, tas sniedz daudz ieguvumu vietējai ekonomikai, ieskaitot darbavietas un infrastruktūras attīstīšanu. Taču tam ir arī ēnas puse, piemēram, vides problēmas. Kad tūristu skaits ievērojami pieaug, palielinās arī piesārņojums, kas apdraud jūru un dabisko vidi. Turklāt, kad brauc daudz tūristu, palielinās cenas, kas ietekmē daudzu cilvēku rocību," pauda Njujens.

Lielākās bažas par piesārņojumu ir piekrastē pirms apdzīvotām pilsētām, kur jau izveidojušies plastmasas un citu atkritumu kalni. Un tūristu pieplūdums situāciju saasinājis vēl vairāk. Par to aizdomājas arī paši tūroperatori. “Mums svarīgākais ir, lai ilgtermiņā attīstītos tūrisma industrija, kas sniedz labumu vietējiem iedzīvotājiem - gan finansiālu, gan arī tādu, kas palīdz saglabāt apkārtējo vidi neskartu," akcentēja Njujens.

Tiek prognozēts, ka tūristu skaits nākamajos gados Vjetnamā turpinās pieaugt un līdz ar to samilzīs arī ar šo nozari saistītie ekonomiskie un vides izaicinājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti