Rīta Panorāma

Turpina pieaugt zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā

Rīta Panorāma

Lielbritānijā nodrukāta pirmās pastmarkas ar Čārlzu III

Briti Zelenska vizītes laikā sola papildu atbalstu Ukrainai

Vizītē Parīzē Zelenskis aicina Rietumus piegādāt Ukrainai arī kaujas lidmašīnas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdienas, 8. februāra, vakarā apmeklēja Francijas galvaspilsētu Parīzi. Viņš Elizejas pilī tikās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Vācijas kancleru Olafu Šolcu.

Trīspusējās tikšanās laikā līderi apsprieda turpmāko militāro palīdzību Ukrainai, lai tā spētu efektīvāk cīnīties pret Krievijas militāro agresiju. Francija un Vācija jau iepriekš apsolīja piegādāt Ukrainai savas modernākās kājnieku kaujas mašīnas, bet Vācija ir apņēmusies piešķirt arī savus tankus.

Pašlaik ukraiņi aktīvi aicina rietumvalstis piegādāt arī kaujas lidmašīnas.

Kopīgajā preses konferencē Zelenskis sacīja, ka Francijai un Vācijai ir iespēja nozīmīgi izmainīt Krievijas uzsāktā kara Ukrainā gaitu, piegādājot ne tikai tālas darbības rādiusa raķetes un tankus, bet arī iznīcinātājus. Viņš sacīja, ka ar abiem kolēģiem ir apspriedis kaujas lidmašīnu piegādes un brīdināja, ka ir atlicis ļoti maz laika, lai piegādātu Ukrainai visu tai nepieciešamo bruņojumu.

Makrons sacīja, ka Ukraina arī turpmāk var paļauties uz Francijas un pārējo rietumvalstu sabiedroto militāro atbalstu. Parīze ir apņēmusies palīdzēt Ukrainai uzvarēt karā un atjaunot tās leģitīmās tiesībās, ar to, visticamāk, domājot okupēto teritoriju atgūšanu.

Savukārt Šolcs sacīja, ka Krievija nedrīkst uzvarēt pašas uzsāktajā karā, tāpēc Vācija kopā ar sabiedrotajiem un partneriem palīdzēs Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Pirms vizītes Parīzē Zelenskis trešdien apciemoja Lielbritāniju, kura paziņojusi par jaunām sankcijām Krievijai.

Kamēr Zelenskis mēģina pārliecināt Eiropu par jaunām ieroču piegādēm, tikmēr frontē Ukrainā turpinās karadarbība. Un tiek ziņots, ka Krievija okupētajā Ukraina daļā koncentrējusi lielu karavīru un militārās tehnikas vienību skaitu. Tā varētu būt kārtējā liecība par plānoto vai jau sākto plašo uzbrukumu.

KONTEKSTS:

Rietumu sabiedrotie februāra sākumā solīja kārtējo militāro palīdzību Ukrainai. Tas noticis laikā, kad Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis turpina mēģinājumus iegūt sarežģītākus un smagākus ieročus. 

Rietumvalstis arvien aktīvāk sāk spriest par iespējamo iznīcinātāju piegādēm Ukrainai, taču vērojamas viedokļu atšķirības. Noraidošu pozīciju ieņem Vācija. Viens no galvenajiem argumentiem – nevēlēšanās izraisīt karu starp Krieviju un NATO valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti