Vizītē Lietuvā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels Makrons

Pirmdien, 28.septembrī, vakarā vizītē Lietuvā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels Makrons. Šī būs pirmā Elizejas pils saimnieka vizīte mūsu kaimiņvalstī.

Makrons Lietuvā turpinās viesoties arī otrdien, pirms otrdienas vakarā ieradīsies vizītē Latvijā.  

Makrons Viļņā esošajā Prezidenta pilī vispirms tiksies ar prezidentu Gitanu Nausēdu un Lietuvas pirmo lēdiju. Pēc abu prezidentu tikšanās, kas noritēs aiz slēgtām durvīm, tiks apspriesti aizsardzības, drošības un ārpolitikas jautājumi.

Vizītē Lietuvā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels MakronsRihards Plūme

Elizejas pils saimnieka vizītes laikā tiks pārrunāti Eiropas Savienības, NATO un Eiropas Savienības kaimiņattiecību politikas jautājumi, situācija Baltkrievijā un attiecības ar Krieviju.

Tāpat plānots, ka valstu vadītāji pārrunās klimata pārmaiņu un digitālās ekonomikas jautājumus, Austrumu partnerības politikas īstenošanu, kā arī ekonomikas un kultūras sadarbību starp Lietuvu un Franciju.

Francijas prezidenta vizītes laikā norisināsies arī Lietuvas un Francijas biznesa forums, kurā tiks apspriestas sadarbības iespējas informācijas, finanšu tehnoloģiju, atjaunojamās enerģijas, ilgtspējības, inovāciju, infrastruktūras attīstības un kiberdrošības jomās.

Savukārt otrdien, pirms doties uz Latviju, Makrons apmeklēs Lietuvā izvietotos Francijas armijas spēkus, kas mūsu kaimiņvalstī atrodas NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti