Sadaļas Sadaļas

Vītauts Landsberģis: Cīnītājiem par «ģimenes vērtībām» vispirms jātiek galā ar savām problēmām

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā sestdien tiks rīkots vērienīgs pasākums “tradicionālās ģimenes” atbalstam, bet konservatīvais politiķis Vītauts Landsberģis uzskata, ka “ģimenes vērtības” neviens neapdraud un to aizstāvjiem vispirms būtu jātiek galā pašiem ar savām problēmām.

“Kurš ir uzbrucis ģimenēm? Es neredzu nekādus uzbrukumus. Gribētu piezvanīt ģimenēm un paprasīt: kurš jums ir uzbrucis?” spriež 88 gadus vecais profesors Landsberģis, kurš bija pirmais Lietuvas līderis pēc neatkarības atjaunošanas 1990. gadā.

Kareivīgie ģimenes vērtību sargi

Landsberģis norāda uz kādu paradoksu: tie paši cilvēki, kas uzdodas par “ģimenes vērtību” aizstāvjiem, bieži vien izsakās ļoti kareivīgi un aicina “noslaucīt Seimu”.

Pēc profesora domām, šādas agresijas cēloņi ir meklējami tajā, ka mūsdienu cilvēks bieži vien ir dziļi nelaimīgs un meklē kādu ārējo ienaidnieku, uz ko novelt atbildību par savām problēmām.

Lietuvā, tāpat kā Latvijā, izraisījušās lielas diskusijas par Stambulas konvencijas ratifikāciju un iespējamo viendzimuma partnerattiecību atzīšanu. Tradicionālo vērtību aizstāvji uzskata, ka šie soļi ir daļa no “dženderisma propagandas”, kuras nolūks ir graut tradicionālās ģimenes pamatus.

Landsberģis uzskata, ka patiesībā mēs paši esam sev lielākais ienaidnieks, jo mūsdienu sabiedrībā ir ļoti daudz nelaimīgu cilvēku.

Nelaimīgais cilvēks

“Pasaulē ir parādījusies jauna cilvēku suga: “nelaimīgais cilvēks”. Kādreiz bija Homo sapiens (domājošais cilvēks), tad bija Homo ludens (spēlējošais cilvēks), bija arī Homo habilis (prasmīgais cilvēks). Bet tagad cilvēks ir kareivīgs, dusmīgs, viņš nekādi nevar atrast sev vietu.”

Landsberģis norāda, ka patiesībā daudzās ģimenēs bērni vairs nav galvenā vērtība, un bērni to jūt. “Bieži vien izskan apgalvojumi, ka bērna laišana pasaulē ir kļūda, ka labāk ir mazāk bērnu.

Daudzbērnu ģimenēm nākas dzirdēt pārmetumus no kaimiņiem: “Vai jūs esat stulbi; kāpēc jums tik daudz bērnu? Jums vairs nebūs savas dzīves!” It kā bērni nebūtu lielākā bagātība pasaulē.”

Landsberģis arīdzan uzskata, ka nepieciešams bērniem iemācīt morālo neatkarību, lai viņi spētu atpazīt ļaunumu un nepakļauties tam.

Gājiens pret džendera propagandu

Viļņā sestdien notiks “Lielais ģimenes aizsardzības gājiens”, kurā varētu piedalīties no 7000 līdz 10 000 cilvēku. Gājiena rīkotāji aicina pulcēties galvaspilsētā cilvēkus no visām Lietuvas malām.

Sestdien plānotā pasākuma plakāts ar saukli "Stipra ģimene - stipra valsts"

Gājiena mērķis ir aizstāvēt “tradicionālo ģimeni”, kas sastāv no mātes, tēva un bērniem.

Pasākuma rīkotāji aicina vērsties pret izdomāto “džendera propagandu” un Stambulas konvencijas ratifikāciju.

“Lietuva nekad neļaus minoritātēm uzspiest sabiedrībai nepieņemamu dzīvesveidu, pazemot mūsu tradīcijas un vērtības, atteikties no kristīgās civilizācijas morāles, kas balstās uz cilvēka cieņu.

Tas ir jautājums ne tikai par ģimeņu, bet arī visas Lietuvas valsts nākotni un izdzīvošanu. Tikai kopā mēs varam nosargāt to, kas mums ir dārgs!” vēsta pasākuma rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt