Sadaļas Sadaļas

Visticamāk, Ilvesam būs jāatmaksā ap 170 000 eiro par māju, kas celta par ES līdzekļiem

Ļoti iespējams, ka Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūra (EAS) sāks 90% piešķirtā finansējuma jeb aptuveni 170 000 eiro atgūšanas procedūru pret Igaunijas bijušajam prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam piederošo uzņēmumu "Ermamaa", kas apsaimnieko Ilvesa lauku īpašumu, trešdien paziņoja EAS padomes priekšsēdētājs Erki Melders.

Trešdien, 2.novembrī, preses konferencē Melders atzina, ka EAS valdes pieņemtie lēmumi kopumā ir likumīgi, lai gan pieņemti steigā. "Tā ir vienīgā kritika pašreizējai EAS valdei, mums vajadzēja izmantot vairāk laika lēmumu pieņemšanai," viņš paziņoja.

Tomēr Melders piebilda, ka, iespējams, arī tad, ja lēmumam atvēlētu vairāk laika, tas nebūtu citādāks. Alternatīva valdei būtu sākt jaunu finansējuma atprasīšanas procedūru, sacīja EAS padomes priekšsēdētājs.

"Un acīmredzams, ka tas tagad arī tiks darīts, bet pirms tam ir jāsniedz juridiskais novērtējums," teica Melders.

Divos auditos, kas veikti pēc Finanšu ministrijas un EAS pasūtījuma un kas publicēti trešdien, secināts, ka no "Ermamaa" vajadzētu atgūt 90% no vairāk nekā 190 000 eiro finansējuma, kas piešķirts lauku tūrisma attīstībai Igaunijas dienvidos esošajā Ilvesa lauku īpašumā Ermā.

Iepriekš EAS pieprasīja "Ermamaa" atmaksāt 10% no piešķirtā finansiālā atbalsta.

Līdzekļi ir atprasāmi, jo lauku īpašums Ermā, Vīlandes apriņķī, tūristus uzņēma tikai sešus mēnešus, nevis 60 mēnešus, kā to paredzēja EAS iesniegtais biznesa plāns, secināts auditos.

Melders trešdien paziņoja, ka "Ermamaa" lieta risināta tā, ka no tās ļoti daudz iegūst atbalsta saņēmējs.

"Ermamaa" agrāk piederēja Ilvesa bijušajai sievai Evelīnai. Kompānija Ermas lauku īpašumā Vīlandes apriņķī tūristu uzņemšanu sāka 2006.gadā. Pēdējo EAS finansējuma daļu kompānija lauku tūrisma attīstīšanai saņēma 2007.gada martā.

"Ermamaa" no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem 2006.gada pavasarī tika piešķirti 190 392 eiro programmā, kurā līdzekļi bija paredzēti tūrisma sektora uzņēmumu produktu attīstībai un mārketinga projektu īstenošanai.

Tomēr Ilvesa ievēlēšana Valsts prezidenta amatā neļāva Ermas lauku saimniecībai Igaunijas dienvidos darboties kā tūrisma objektam.

12.oktobrī Ilvess atmaksāja EAS pieprasīto summu - 19 039 eiro - jeb 10% no piešķirtā atbalsta tūrisma biznesa attīstībai, jo "Ermamaa" vairs nesniegs tūrisma pakalpojumus Ilvesa lauku īpašumā Ermā.

Ilvess bija Igaunijas prezidents divus amata termiņus pēc kārtas no 2006.gada līdz šā gada 9.oktobrim, kad viņu amatā nomainīja Kersti Kaljulaida.

Līdzīgi ar Lauku atbalsta dienesta līdzekļiem iespaidīgu aktīvās atpūtas kompleksu “Kājiņas” uzcēla un iekārtoja arī bijušais Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Īpašums gan netika izmantots pieteiktajam mērķim un faktiski bija privātmāja personiskām vajadzībām, taču pārbaudēs netika secināts, ka būtu notikusi Eiropas līdzekļu izkrāpšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt