Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Dabas stihijā Itālijas Iskijas salā vismaz 7 upuri

Vissmagākā situācija Ukrainā Doneckas frontē

Vissmagākā situācija Ukrainā – Doneckas frontē

Ukrainā turpinās sīvas kaujas ar Krievijas iebrucējiem, un vissmagākā situācija saglabājas frontē Doneckas apgabalā. Pretinieks arī plāno pastiprināt savus spēkus ar papildinājumu no Baltkrievijas. 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ikvakara videouzrunā norādīja, ka situācija frontē joprojām ir ļoti sarežģīta. Vissmagākās kaujas, tāpat kā iepriekšējās nedēļās, notiek Doneckas apgabalā. Viņš pateicās militārpersonām par izturību un uzsvēra, ka tiek darīts viss iespējamais, lai stiprinātu valsts aizsardzību un sauktu Krieviju pie atbildības par teroristisko karu. Prezidents uzsvēra, ka šī mērķa sasniegšanai šonedēļ tiks sperti svarīgi soļi.

Tikmēr armijas ģenerālštābs vēsta, ka ienaidnieks turpina koncentrēt savus galvenos spēkus uzbrukuma operāciju veikšanai Bahmutas un Avdijivkas virzienos. Apšaudēs izmantoti tanki, mīnmetēji, lielgabalu un raķešu artilērijas sistēmas. Savukārt Bahmutas un Soledaras sektoros pretinieks diennakts gaišajā laikā veic pat vairākus uzbrukumus.

Armija arī informē, ka gaidāma ienaidnieka karaspēka grupējuma pastiprināšana īslaicīgi okupētajā Ukrainas teritorijā. Atsevišķas vienības uz fronti tiekot pārvietotas no Baltkrievijas teritorijas.  

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Oktobra vidū Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

10. oktobrī Krievija ar raķetēm īstenoja masīvus uzbrukumus Ukrainas pilsētām, apšaudot civilās infrastruktūras objektus un pilsētu dzīvojamos rajonus. Centieni iznīcināt Ukrainas energoapgādes infrastruktūru turpinājušies arī pēc tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti