Panorāma

Hersona dzīvo nemitīgās apšaudēs

Panorāma

Panorāma

Visā pasaulē iemirdzas Ziemassvētku tirdziņi

Visā pasaulē iemirdzas Ziemassvētku tirdziņi

Otro adventi sagaidot, daudzi steidz apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Lai apbrīnotu krāšņās egles, baudītu gardumus un vienkārši pabūtu kopā mīļajiem. Pēc vairāku gadu pārtraukuma ar jaunu sparu atgriezušies svētku pasākumi, daudzviet nu jau bez jebkādiem ierobežojumiem.

Gaisā virmojot gardumu un karstvīna smaržai, atgriezušies svētku pasākumi. Pirmo reizi divu gadu laikā bez ierobežojumiem darboties atsācis viens no slavenākajiem Ziemassvētku tirdziņiem Itālijā. Vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku katru gadu apmeklē Bolcāno tirdziņu, kur var atrast vietējo amatnieku darinājumus. Neizpaliek arī mielošanās – tiek pasniegti dažādi itāļu gardumi un, protams, arī karstvīns.

Piecpadsmit metru augsta egle gozējas arī tepat kaimiņos Igaunijā, Tallinas tradicionālā Ziemassvētku tirdziņa centrā.

Uz sliedēm savā pirmajā tūrē pāri kontinentam pēdējo trīs gadu laikā atgriezies Kanādas Klusā okeāna svētku vilciens. Tas mēro ceļu cauri Kanādai un ASV.

Svētku tirdziņu pārbagātība vērojama Austrijā. Taču tur šogad liela uzmanība pievērsta enerģētikas krīzei. Daudzi ir veikuši pasākumus, lai samazinātu enerģijas izmaksas, piemēram, izmantojot LED gaismas vai mazāku apgaismojumu. Pārdevēji arī atzina, ka ir nedaudz paaugstinājuši cenas.

"Mūsu devīze ir ietaupīt 20% enerģijas – tas mums ir īpaši svarīgi. Tajā pašā laikā mēs vēlamies šeit nodrošināt 100% svētku atmosfēru," sacīja Ziemassvētku tirdziņa organizators.

"Nu, man ļoti pietrūka karstvīna, un, man šķiet, lieliski, ka viss ir tik skaisti noformēts un ka ārā ir daudz cilvēku," teica tirdziņa apmeklētāja Valērija.

Kaut arī dažviet ir mazāk svētku rotājumu un gaismas dekorāciju, svētku gars neizpaliek arī tur, kur sniega nav. Spānijā un Kiprā pilsētas spoži izgaismotas un izrotātas, bet ļaudis straumēm plūst uz svētku tirdziņiem, lai beidzot pēc ilgākas pauzes baudītu svētku sajūtu un kopābūšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti