Visā Krievijā iznīcina importa pārtiku; kārta pienākusi arī Latvijā ražotam sieram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievijas pilsētā Orenburgā ceturtdien iznīcinās aptuveni 20 tonnas no Latvijas ievestā „Krievijas siera”, kas būs sākums pārtikas produktu iznīcināšanai. Krievijā šie produkti kļuvuši „nevēlami” pēc ieviestajām sankcijām pret Rietumu un citām valstīm, kas iepriekš ieviesa sankcijas pret Krieviju.

Tieši ceturtdien spēkā stājas Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmums par pārtikas iznīcināšanu, atgādina lsm.lv.ru.

„Interfax” norāda, ka Orenburgā siers nonācis caur Kazahstānu. Krava, kurā atveda Latvijā ražoto sieru, ieveda automašīna ar Kazahstānas numuru, aģentūrai „Interfax” norādījusi Krievijas Lauksaimniecības uzraudzības dienesta jeb „Rosseļhoznadzor” pārstāve Jūlija Melano. „Sieru iznīcinās mehāniski īpašā poligonā,” skaidroja Melano, piebilstot, ka pārtikas produktu iznīcināšanai nepieciešama īpaša tehnika.

Paredzams, ka pārtiku neiznīcinās uzreiz, taču pakāpeniski un katru dienu dažādās Krievijas pilsētās un apgabalos, norāda cits Krievijas ziņu portāls RBK. Proti, Kaļiņingradā, Sanktpēterburgā, Brjanskā, Smoļenskā, Pleskavā, Rostovas apgabalā, Orenburgas apgabalā, Saratovā, Altajā, Maskavā, Maskavas apgabalā un citviet, kur, pēc dienesta vadītāja vietnieka Alekseja Aleksejenko teiktā, būs kontrabanda.

Tiesa, ne vienmēr pārtiku, kuru vajadzētu iznīcināt, izdodas aizturēt. Piemēram, uz Baltkrievijas un Krievijas robežas kādā automašīnā atrasta pusotra tonna tomātu bez nepieciešamā fitosanitārā sertifikāta. Tāpat kravā esot atrasti burkāni. Uzzinājis par gaidāmo pārtikas produktu iznīcināšanu, šoferis ar visu kravu pārbēdzis uz Baltkrieviju, un krava palikusi neiznīcināta.

Valdības rīkojums gan izraisījis neapmierinātību un neizpratni sabiedrībā. Sabiedrības pārstāvji pauduši neizpratni par produktu iznīcināšanu, norādot, ka labāk būtu šādu pārtiku nevis iznīcināt sadedzinot, bet gan nodot trūkumcietējiem. Varas iestādes toties  norāda, ka bez atbilstošiem sanitāriem dokumentiem konfiscētos produktus nodot iedzīvotājiem nedrīkst, tāpēc, piemēram, gaļa tiks pārstrādāta miltos un tiks izmantota lopu barošanai.

Daži eksperti ieteikuši, piemēram, parmezāna sieru pārstrādāt ar slieku palīdzību, saražojot vērtīgo biohumusu augsnes bagātināšanai. Vienlaicīgi gan tiek atzīts, ka Krievijā šādu pārstrādes iespēju faktiski neesot.

Daudzos gadījumos aizliegtie produkti Krievijā ievesti caur Muitas savienībā ietilpstošajām Baltkrieviju un Kazahstānu un ļoti daudzos gadījumos ievestajiem produktiem nav nepieciešamo dokumentu.

Kā ziņo Krievijas pārtikas uzraudzības dienesta pārstāvji, kopš rīkojuma stāšanās spēkā aizliegto produktu ievešana valstī ir samazinājusies aptuveni 10 reižu.

Sankcijas pret Krieviju Eiropas Savienība, ASV, Kanāda, Austrālija, Japāna un Norvēģija ieviesa pērn, sākot ar 1.jūliju, tādējādi cenšoties ietekmēt Krievijas ārpolitiku gan attiecībā pret Ukrainu, gan kopumā. Sankciju ieviesējas pauda neapmierinātību ar to, ka Krievija anektēja Krimu, bet pēcāk to atbalstoši kaujinieki, kuru vidū, pēc NATO un Ukrainas uzskatiem, ir Krievijas armijas regulārās armijas karavīri, iesāka karadarbību Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti