Viļņas mērs un Seima deputāte nodibina jaunu liberālu partiju

Viļņas mērs Remiģijs Šimašus un Seima deputāte Aušrine Armonaite, kuri pērn novembrī izstājās no Lietuvas Liberāļu kustības, aizvadītajā nedēļas nogalē kopā ar domubiedriem nodibinājuši jaunu liberālas ievirzes politisko spēku - Brīvības partiju.

Partija savos statūtos pauž apņemšanos izplatīt liberālisma politiskās idejas, deklarē daudzveidības un ekonomiskās iniciatīvas respektēšanas principus un rietumniecisku ģeopolitisko ievirzi.

Par Brīvības partijas vadītāju ievēlēta Armonaite.

Jaunā partija, kuras dibināšana vēl jāapstiprina Tieslietu ministrijai, grib piedalīties nākamgad gaidāmajās Seima vēlēšanās.

Kā norādījusi Armonaite, līdz tam partijas darbība tiks finansēta tikai no biedru naudām.

Brīvības partijas dibināšanas kongresā sestdien Viļņā piedalījās vairāk nekā astoņsimt cilvēku, bet tās dibināšanas iniciatori lēš, ka oficiālo dibinātāju skaits varētu sasniegt aptuveni divarpus tūkstošus.

Pašlaik Lietuvā jau darbojas 24 politiskās partijas.

Gan Šimašus, kas savulaik pats vadīja Liberāļu kustību, gan Armonaite no šā politiskā spēka izstājās pērn, kad partijas vadība neatbalstīja galvaspilsētas mēra lēmumu pašvaldību vēlēšanās startēt nevis ar partijas, bet ar sabiedriskās vēlēšanu komitejas "Par Viļņu, ar kuru lepojamies!" sarakstu.

Liberāļu kustība pēdējo gadu laikā pārdzīvo krīzi saistībā ar politiskās korupcijas lietu, kurā apsūdzības izvirzītas gan toreizējam partijas vadītājam Eliģijam Masjulim, gan pašai partijai kā juridiskai personai. Apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti