Viesuļvētra «Lora» Luiziānā prasījusi sešu cilvēku dzīvības

Viesuļvētra “Lora” Amerikas Savienoto Valstu Luiziānas štatā prasījusi vismaz sešu cilvēku dzīvības. Plašus postījumus Meksikas līča piekrastē nodarījis arī stiprais vējš. 

Luiziānas gubernators Džons Bels Edvardss atzina, ka postījumi ir lieli, bet vētra neizraisīja katastrofu.

Apmēram 900 tūkstošiem mājsaimniecību uz laiku bija pārtraukta elektrības padeve, nolauzti daudzi koki, bet ēkām norauti jumti, jo vēja ātrums “Loras” epicentrā sasniedza 67 metrus sekundē.

Saņemot brīdinājumu par viesuļvētras tuvošanos, no Teksasas un Luiziānas štatiem tika evakuēti vairāki simti tūkstoši cilvēku. Četriem vētras upuriem uzgāzās koki, viens cilvēks noslīka, atrodoties laivā, bet kāds cits vīrietis nāvējoši saindējās ar oglekļa monoksīdu no strāvas ģeneratora savās mājās.

Stihija izraisīja katastrofu arī kādā ķīmiskā rūpnīcā, un pēc indīgu vielu noplūdes tajā izcēlās ugunsgrēks. Amatpersonas aicināja vietējos iedzīvotājus neatstāt savas mājas un neatvērt logus, taču vēlāk trauksmi atcēla.

Iepriekš vētras “Lora” un "Marko" skāra Haiti, Dominikānas Republiku, Kubu un citas reģiona valstis. Tur vētras prasīja vairāk nekā 20 cilvēku dzīvību, kā arī izpostīja tūkstošiem mājvietu.

Patlaban “Lora” ir zaudējusi spēku, pārtapusi par tropisko vētru un virzās uz Arkanzasas štatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti