Vienu no milzīgajiem Austrālijas ugunsgrēkiem izdevies pakļaut kontrolei

Austrālijā ugunsdzēsējiem izdevies pakļaut kontrolei vienu no milzīgajiem ugunsgrēkiem, kas deg jau ilgāk nekā desmit nedēļas, svētdien paziņojis Jaundienvidvelsas štata ugunsdzēsības dienests.

Ugunsgrēku 26.oktobrī izraisīja zibens spēriens un liesmas izdedzinājušas vairāk nekā pusmiljonu hektāru lielu platību uz ziemeļrietumiem no Sidnejas.

Tikmēr Viktorijas štata varasiestādes informēja, ka sestdien cīņā ar liesmām gājis bojā ugunsdzēsējs ar 40 gadu pieredzi šajā darbā.

Līdz ar to Austrālijā šajā ugunsgrēku sezonā kopš septembra dzīvību zaudējuši jau 27 cilvēki un tūkstošiem palikuši bez mājām. Liesmās sadeguši arī neskaitāmi savvaļas dzīvnieki.

Kopš sestdienas Jaundienvidvelsā un Viktorijas štatā gaisa temperatūra nedaudz samazinājusies, vietām lijis un pierimis vējš, kas palīdzējis ugunsdzēsējiem cīņā ar liesmām.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, kurš izpelnījās kritiku par atvaļinājumu Havaju salās ugunsgrēku krīzes laikā, svētdien sacīja, ka klimata pārmaiņas ir acīmredzami ietekmējušas vasaras, kas kļuvušas garākas, karstākas un sausākas, un lika noprast, ka Austrālija mainīs politiku, lai samazinātu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju.

"Nākamos desmit gadus un turpmāk mēs dzīvosim pavisam citādākā klimatā, un mums jāpierāda mūsu elastīgums," sacīja Morisons.

Viņš atzina, ka ugunsgrēku mērogs ir nepieredzēts un cilvēkiem ir jaunas prasības attiecībā uz to, kas valdībai būtu jādara šādās situācijās.

Pirms divām dienām tūkstošiem cilvēku Austrālijas lielākajās pilsētās demonstrācijās kritizēja Morisona sniegumu ugunsgrēku krīzes laikā un pieprasīja viņa atkāpšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti