Viens no lielākajiem Igaunijas portāliem «Postimees» atteiksies no anonīmajiem komentāriem

Igaunijas laikraksta “Postimees” ziņu portāls nolēmis no nākamā gada februāra atteikties no anonīmajiem komentāriem, ziņo pats medijs.

Medijs skaidro, ka uzskata par svarīgu saglabāt portālā “veselīgu komentāru vidi” un nepieļaut anonīmus apvainojumus.

“Ar moderatoru palīdzību mēs nozīmīgi attīrījām komentāru vidi, tomēr ar to ir par maz. Nākamajā gadā mēs esam iecerējuši nākamo izlēmīgo soli tajā virzienā, lai debates “Postimees” būtu kvalitatīvas, ērti lasāmas un noderīgas,” skaidroja “Postimees” galvenā redaktore Merit Kopli.

Saskaņā ar “Audience Gemius” datiem, šogad novembrī Postimees.ee bija otrs lasītākais portāls Igaunijā.

Ziņots, ka šogad jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesas Lielā palāta pasludināja galīgo spriedumu lietā “"Delfi" pret Igauniju” par anonīmu lietotāju komentāriem tīmekļa vietnē. Saskaņā ar ECT spriedumu  komentāri ir uzskatāmi par medija satura daļu, tādēļ atbildību par personas cieņas un goda aizskārumu tajos varēs prasīt arī no ziņu portāliem.

Pēc šī sprieduma ziņu portāli Latvijā nesteidza atteikties no ilgus gadus piekoptās prakses ļaut lietotājiem anonīmi paust viedokli par ziņu materiālos lasāmo. Gada sākumā publiskotais Rīgas Stradiņa universitātes pētījums liecināja, ka Latvijas interneta portālos aptuveni 20% līdz 25% komentāru ir izteikti naidīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti