Viens no galvenajiem Francijas kardināliem atzīts par vainīgu seksuālas vardarbības apvainojumu slēpšanā

Romas katoļu baznīca piedzīvojusi vēl vienu triecienu. Ceturtdien viens no Francijas galvenajiem kardināliem Filips Barbarāns tika atzīts par vainīgu seksuālas vardarbības apsūdzību pret priesteri slēpšanā, vēsta CNN. Barbarāns gan plāno tiesas lēmumu pārsūdzēt.

Kardinālam Barbarānam, kurš ir Lionas arhibīskaps un viens no vecākajiem Francijas reliģiskajiem līderiem, tika piespriests sešu mēnešu nosacīts cietumsods. No 2014. gada jūlija līdz 2015. gada jūnijam viņš neziņoja par seksuālas vardarbības apsūdzībām pret savas diacēzes priesteri Bernāru Preiānu. Iespējamos noziegumus priesteris bija pastrādājis pagājušā gadsimta 80. un 90. gados.

"Šis spriedums apstiprina kardināla atbildību un vainu. Tas ir neparasts simbols, spilgtu emociju pilns brīdis,"

žurnālistiem teica cietušo advokāts Īvs Sovērs.

Francijas bīskapu apvienībā skaidroja, ka Barbarāns pēc sprieduma iesniegs pāvestam atlūgumu. Lai tas stātos spēkā, pāvestam dokuments jāparaksta. Nav skaidrs, no kura amata Barbarāns atkāpsies - arhibīskapa vai kardināla, bet apvienībā pieļāva, ka no pēdējā.

Barbarānu tiesāja kopā ar pieciem palīgiem, kuri tika attaisnoti pierādījumu trūkuma dēļ vai ņemot vērā to, ka apsūdzības ir desmitiem gadu vecas.

Barbarāns ir augstākais reliģiskais līderis, kuru tiesa Francijā atzinusi par vainīgu saistībā ar noziegumiem, kas saistīti ar seksuālu vardarbību. Viņš gan plāno tiesas lēmumu pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti