Viens no arestētajiem «Al Jazeera» žurnālistiem atsakās no Ēģiptes pilsonības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc Pītera (Pētera) Grestes atbrīvošanas Ēģiptē viens no diviem cietumā vēl esošajiem telekanāla „Al Jazeera” žurnālistiem, Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonis Mohmaeds Fahmi attiecies no Ēģiptes pilsonības, lai tāpat kā Greste varētu tikt atbrīvots un izraidīts.

Kataras telekanāla „Al Jazeera” Kairas biroja vadītāja Mohmaeda Fahmi ģimene par to, ka viņš ir atteicies no Ēģiptes pilsonības, paturot Kanādas pavalstniecību, paziņoja divas dienas pēc tam, kad no cietuma Ēģiptē tika atbrīvots latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pīters Greste.

Līdzīgi kā Grestem, tas dos iespēju Fahmi tikt izraidītam no Ēģiptes kā ārzemniekam atbilstoši prezidenta dekrētam, un līdz ar to - būt atbrīvotam.

Kanāda jau pirmdien paziņoja, ka Fahmi drīz tiks atbrīvots.

Abus žurnālistus arestēja 2013.gada nogalē Ēģiptē un apsūdzēja par valstī tagad aizliegtās islāmistu kustības „Musulmaņu brālība” atbalstīšanu. Viņi apsūdzības kategoriski noliedza, norādot, ka tikai darījuši savu darbu kā žurnālisti un ziņojuši par Ēģiptē notiekošo. Līdz ar viņiem arestēja arī producentu Baheru Mohamedu, bet viņam ir tikai Ēģiptes pilsonība, un iespējas tikt atbrīvotam nav skaidras.

Ar trīs žurnālistu arestu Kaira izpelnījās plašu starptautisku nosodījumu. 

Jau ziņots, ka Pēteris Greste februāra sākumā deportēts no Ēģiptes, kuras tiesa iepriekš piesprieda cietumsodus trim Kataras telekompānijas "Al Jazeera" žurnālistiem. Viņi bija apsūdzēti aizliegtās islāmistu kustības "Musulmaņu brālība" atbalstīšanā.

Grestem un Fahmi piespriests septiņu gadu cietumsods, bet producentam Baheram Mohamedam - divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem, kopā desmit gadi. Trīs gadu cietumsods Mohamedam piespriests par neatļautu munīcijas glabāšanu, lai gan pēc "Al Jazeera" sniegtās informācijas, šī apsūdzība viņam izvirzīta, jo pie viņa atrasta patronas čaulīte, kuru viņš paņēmis protestu vietā kā suvenīru.

Greste, Fahmi un Mohameds, kuri tika aizturēti 2013.gada decembrī Kairā, savu vainu tiesā neatzina. Viņi uzsvēra, ka godprātīgi darījuši žurnālista darbu un noraidīja apsūdzības, ka būtu safabricējuši materiālus ar nolūku graut Ēģiptes nacionālo drošību un radīt iespaidu, ka valsts ir uz pilsoņu kara sliekšņa.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti