Euranet Plus

Vācijas ārpolitikas un drošības politikas eksperts par Angelas Merkeles lēmuma sekām

Euranet Plus

Uģis Lībietis un Ina Strazdiņa par svarīgākajiem notikumiem Eiropā šonedēļ

«Vienotības» eiroparlamentārieši EK prezidenta amatā atbalstīs Vēberu

«Vienotības» eiroparlamentārieši EK prezidenta amatā atbalstīs Vēberu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai gan partijas "Vienotība" valde nolēma nākamā Eiropas Komisijas (EK) vadītāja amatā atbalstīt bijušo Somijas premjeru Aleksandru Stubu, no "Vienotības" ievēlētie Eiropas Parlamentā (EP) deputāti nolēmuši šajā amatā atbalstīt Eiropas Tautas partiju (ETP) grupas vadītāju EP vācieti Manfredu Vēberu, to intervijā Latvijas Radio atzina eiroparlamentāriete Sandra Kalniete ("Vienotība").

"Jo mūsu pārliecība ir, ka Eiropas Komisijas priekšsēdētāja darbs ir komandas darbs, kur priekšsēdētājs līdzsvaro ne tikai dažādas valstis pārstāvošo komisāru intereses, bet viņš līdzsvaro arī dažādo politisko grupu komisāru intereses, jo tās identitātes ir vairākas," teica Kalniete.

Viņasprāt, nākamajam EK vadītājam jābūt lielam kompromisu meistaram, un Vēbers savā līdzšinējā darbā EP pierādījis, ka viņš tāds arī ir par spīti tam, ka viņam nav pieredzes premjera amatā. "Tas nebūt nav izšķirošais.

Manfrēds Vēbers noteikti ir spējīgs vadīt komisiju, jo vadītājam ir jāspēj atrast risinājumi," teica Kalniete.

Viņa atzina, ka līdz šim sarežģītajā EP balsošanas struktūrā ETP ir uzvarējusi lielākajā daļā principiāli svarīgos balsojumos. Vēbers EK vadītāja amatā, pēc Kalnietes domām, varētu iet to ceļu, kas eiropiešiem, tostarp Latvijas iedzīvotājiem, ir svarīgs.

"Latvijas gadījumā tā, pirmkārt, ir drošība – gan robežapsardzes jautājumā, gan cilvēku ekonomiskā drošība un stabilitāte. Tā ir saistīta arī ar izglītību, ar tās līmeņa celšanu. Un, protams, mūsu gadījumā ļoti svarīga joma ir arī lauksaimniecība," sacīja EP deputāte no Latvijas.

KONTEKSTS:

ETP ceturtdien, 8.novembrī, Helsinkos notiekošajā kongresā plāno vienoties par savu kandidātu EK prezidenta amatam. Par kandidēšanu uz EK prezidenta amatu septembra sākumā paziņoja Manfreds Vēbers. Savukārt oktobra sākumā par savu kandidatūru uz EK prezidenta amatu no ETP saraksta paziņoja bijušais Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs.

Par savu kandidatūru uz EK amatu paziņojis arī bijušais Nīderlandes ārlietu ministrs, EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss. Viņu izvirzīt varētu EP deputātu sociālistu grupa.

EK vadītāja amatu šobrīd pilda bijušais Luksemburgas premjerministrs un konservatīvajai ETP piederošais Žans Klods Junkers.

Pavasarī būs EP vēlēšanas, pēc kurām būs jāizraugās virkne augstāko institūciju vadītāju – jaunais EK, Eiropas Savienības (ES) Padomes līderis, kā arī cilvēks, kurš turpmāk atbildēs par ES ārpolitiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti