Viena no Izraēlas koalīcijas partijām izdara spiedienu uz premjeru

Piektdien, 16. novembrī, Izraēlas premjerministram Benjaminam Netanjahu jātiekas ar vienu no saviem koalīcijas partneriem, galēji labējās partijas līderi un Izraēlas izglītības ministru Naftali Benetu. Viņš pieprasījis aizsardzības ministra vietu apmaiņā pret turpmāku atbalstu valdībai.

Līdz ar to spiediens uz Netanjahu no politiskajiem spēkiem tikai palielinās un pastāv risks, ka nestabilitāte var novest pie jaunām vēlēšanām.  

Izraēlas politiskā situācija saasinājusies pēc Izraēlas aizsardzības ministra Avigdora Lībermana atkāpšanās pirms divām dienām. Viņš savu lēmumu pamest amatu, kā arī viņa partijai aiziet no valdības, skaidroja ar Izraēlas panākto pamieru ar kaujiniekiem Gazas joslā. Viņaprāt, tā ir „piekāpšanās teroram”.

Lībermana partijai aizejot no Netanjahu valdības, pašreizējais premjers ir nostādīts neapskaužamā situācijā, jo vairākums koalīcijai parlamentā ir tikai ar vienu vietu.

Taču notikušo sev par labu cenšas izmantot Izraēlas izglītības ministra partija, kurai ir astoņas vietas parlamentā. Tā cer iegūt šo aizgājušā ministra portfeli.

Tikmēr citi ministri aicinājuši negaidīt un pēc iespējas ātrāk rīkot jaunas vēlēšanas.

Pēc ekonomikas ministra domām, Izraēlai vajadzīga politiskā stabilitāte, lai noturētu ekonomiku vajadzīgajās robežās.

Iedzīvotāju aptaujas liecina, ka pilsoņi, lai arī kritizē Netanjahu pamieru ar Gazas joslu un tās kaujiniekiem, tomēr, ja notiktu jaunas vēlēšanas, tad tik un tā balsotu par pašreizējā Izraēlas premjera partiju.

Pirms pamiera noslēgšanas Gazas joslā bija uzplaiksnījusi vardarbība  un gāja bojā 8 cilvēki.

KONTEKSTS:

Kopš 2000. gada notikuši jau trīs kari starp Izraēlu un Gazas joslas palestīniešiem, un patlaban pastāv reāla ceturtā militārā konflikta iespēja.

Kopš 2006. gada, kad palestīniešu vēlēšanās uzvarēja un varu pār Gazas joslu pārņēma radikālā “Hamas” organizācija, kas neatzīst Izraēlas tiesības uz pastāvēšanu, attiecības ar Izraēlu ir ļoti saasinātas. Lai izvairītos no militāristu uzbrukumiem, Izraēla kopā ar Ēģipti īsteno Gazas blokādi. Izraēla un "Hamas" kaujinieki piedzīvojuši karu jau trīs reizes, un raķešu apšaudes notiek diezgan regulāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti