Dienas ziņas

Kalnciemā protestē pret akumulatoru rūpnīcu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vidusjūras valstis gatavojas tūrisma sezonai

Vidusjūras valstis gatavojas atvērties tūrismam

Covid-19 inficēšanās gadījumu skaitam krītoties un sākoties vasarai, Eiropas dienvidu valstis gatavojas atvērties tūrismam. Tādās valstīs kā Grieķija, Itālija un Spānija tūrisma industrija ekonomikai dod ļoti nozīmīgu pienesumu. Pandēmija tam devusi smagu triecienu.

Pēc divu mēnešu pārtraukuma Grieķija šonedēļ atsākusi regulāru prāmju satiksmi uz tai piederošajām salām, atvieglojot koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojumus. Jāievēro pusotra metra distance, uz kuģa braucējiem jābūt uzvilktai sejas maskai.

Šonedēļ savas durvis atkal drīkstēja vērt restorāni un kafejnīcas. Joprojām cenšoties pārvarēt  finanšu krīzes sekas, Grieķija sper soļus, lai pēc iespējas saglābtu tūrisma sezonu – no jūnija vidus būs atļaus iebraukt tūristiem, valstu sarakstu balstot uz epidemioloģiskajiem datiem.   Tūrisms sastāda desmito daļu valsts iekšzemes kopprodukta. Pagājušajā gadā Grieķijā viesojās vairāk nekā 34 miljoni tūristu, valstī atstājot 18 miljardus eiro.

"Pērn ap šo laiku mums jau bija daudz tūristu. Tagad dzīvojam citādā realitātē. Jā, ekonomiskā krīze būs globāla, bet mēs, grieķi, pēdējo desmitgadi esam pavadījuši ar glābšanas programmām. Mūs sagaida daudz lielāka krīze," teica kafejnīcas īpašniece Atēnās Liza Menereci.

Līdz šim Grieķijā reģistrēti nepilni trīs tūkstoši saslimšanu ar Covid-19, miruši 172 cilvēki. Taču pēdējās nedēļās jaunu inficēšanās gadījumu skaits arvien samazinājies – vakar reģistrēti četri.

"Mums bija ļoti maz saslimšanas un nāves gadījumu, salīdzinot ar citām valstīm. Paldies Dievam! Tāpēc visiem vajadzētu braukt uz Grieķiju. Es, Spiross Bairaktaris, visus gaidīšu ar lielu mīlestību un atplestām rokām!" tā restorāna īpašnieks Atēnās Spiross Bairaktariss.

Uz tūrismu cerības liek arī citas Eiropas dienvidu valstis. Itālija nākamnedēļ plāno atļaut iebraukšanu no citām Eiropas Savienības un Šengenas zonas dalībvalstīm bez prasības ievērot divu nedēļu karantīnu.

Tāpat dara Spānija, taču piesardzīgāk – pieņemts lēmums, ka iebraucējiem Spānijā divu nedēļu karantīna nebūs jāievēro no 1. jūlija.  Spānija kā viena no pandēmijā vissmagāk cietušajām valstīm izsludinājusi 10 dienu sēras vairāk nekā 26 tūkstošu Covid-19 upuru piemiņai. Sēru periods sāksies rīt, karogiem būs jābūt nolaistiem pusmastā pie visām sabiedriskajām ēkām un jūras spēku kuģiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti