Vidusjūrā konfliktē migrantu glābēji un Lībijas krasta apsardze

Vidusjūrā izcēlies konflikts starp Lībijas krasta apsardzes spēkiem un nelegālo imigrantu glābšanā iesaistītā Vācijas nevalstiskās organizācijas kuģa apkalpi.  Tā iemesls bija abu pušu vēlme pārtvert laivu ar patvēruma meklētājiem.

Lībijas kara flotes pārstāvis informēja, ka laiva ar 493 migrantiem devās uz Itāliju un tika pārtverta jūrā netālu no Sabrātas pilsētas valsts rietumos.

Savukārt Vācijas nevalstiskās organizācijas “Sea Watch” kuģis mēģināja izjaukt krasta apsardzes operāciju un uzņemt bēgļus. Šī rīcība tika pamatota ar apsvērumu, ka Lībija neesot droša valsts.

Organizācijas “Sea Watch” pārstāvji izplatīja videoierakstu, kurā esot redzami Lībijas krasta apsardzes kuģa bīstamie manevri. Eiropas Savienības finansētais Lībijas patruļkuģis gandrīz ietriecies civilajā glābšanas kuģī.

Incidents kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par iespējamo cilvēku kontrabandistu sadarbību ar glābējiem. Pastāv aizdomas, ka noziedznieki finansē Vidusjūras operācijā iesaistītās nevalstiskās organizācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti