Vides aktīvisti kritizē ES klimata plānus

Lai pievērstu Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāju uzmanību klimata problēmām, starptautiskā vides aizsardzības organizācija “Greenpeace” Briseles centrā novietojusi gaisa balonu. Uz tā angliski rakstīts: “Eiropas Savienība! Uz kādas planētas jūs atrodaties?”

Vides aktīvisti lielo balonu bija novietojuši blakus Eiropas Savienības Padomes ēkai, kurā norisinās samits. Tas pievērsa gan žurnālistu, gan garāmgājēju uzmanību.

Viens no jautājumiem, par kuru divu dienu sanāksmē Briselē bloka līderi diskutē, ir kaitīgo izmešu vēl būtiskāka samazināšana, lai apturētu globālo sasilšanu.

Eiropas Savienībai ir ambiciozi mērķi, proti, tuvāko desmit gadu laikā kaitīgos izmešus atmosfērā samazināt par vismaz 55%. Taču vides aktīvisti uzskata, ka ar to ir par maz, jo, viņuprāt, ir gan nepieciešamās tehnoloģijas, gan nauda, lai šo problēmu risinātu.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienībā siltumnīcefekta gāzu emisijas 2019. gadā kritušās līdz pēdējās trīs desmitgadēs zemākajam līmenim – salīdzinājumā ar 1990. gadu emisijas samazinājušās par 24%. 2019. gadā palielinājās ES izdevumi, kas atvēlēti klimatrīcībai, zaļo tehnoloģiju finansēšanai, jaunu risinājumu ieviešanai un starptautiskajai sadarbībai, un paredzams to vēl lielāks pieaugums, ņemot vērā ES atveseļošanos no Covid-19 krīzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt