VIDEO: Igaunijas un Krievijas robežsargi apskata Kohvera aizturēšanas vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde publicējusi videomateriālu, kurā redzams kā Igaunijas un Krievijas robežsargu grupa dodas kopējā patruļā neilgi pēc pagājušajā nedēļā notikušā incidenta, kad Krievija arestēja Igaunijas drošības dienesta darbinieku Estonu Kohveru. 

Ierakstā var dzirdēt, ka Krievijas robežsardzes pārstāvis situāciju sauc par neskaidru un saka, ka kopējā ziņojumā var minēts, ka robežincidents varējis notikt gan vienā, gan otrā robežas pusē.

Oficiāli gan Krievija apgalvo, ka Kohvers tika aizturēts pēc tam, kad bija šķērsojis Krievijas robežu un pašlaik tiekot turēts aizdomās par spiegošanu. Igaunija uzsver, ka viņa nolaupīšana bijusi iepriekš plānota operācija, ko pierāda arī piecdesmit centimetru plati krāteri, kas palikuši pēc sprādzieniem Krievijas robežas pusē. Tos robežsargi fiksējuši ar diagrammām, kuras parakstījuši abu valstu pārstāvji.  

Jau vēstīts, ka Kohvers piektdien no rīta, pēc Tallinas versijas, tika nolaupīts, pēc Maskavas apgalvotā - arestēts pie abu valstu robežas Krievijas pusē. Igaunijas drošības dienesta vadība kategoriski noliedz, ka Kohvers varētu pārkāpt robežu.

Saskaņā ar Tallinas ziņoto, incidents notika aptuveni pulksten deviņos, netālu no Luhamā robežkontroles punkta Igaunijas dienvidaustrumos, caur kuru ved ceļš starp Pleskavu un Rīgu. Vieta ir mežaina un reti apdzīvota. Kohvers tobrīd pildījis dienesta pienākumus, novēršot pārrobežu noziegumu, kad viņam uzbruka neidentificētas personas no Krievijas, nolaupīja un aizveda pāri robežai. Pirms tam konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Krievijas Federālais drošības dienests savukārt apgalvo, ka Kohvers aizturēts Pleskavas apgabala teritorijā aizdomās par spiegošanu. Viņam esot atņemta pistole „Taurus” ar patronām, naudas līdzekļi 5000 eiro apmērā, īpašā tehnika audioierakstu slepenai veikšanai, kā arī „materiāli, kuriem ir izlūkošanas uzdevuma raksturs”.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti