Panorāma

Tūkstošiem cilvēku Madonā vēro militāro parādi

Panorāma

Putniņu ģimene: gribam iesakņoties Latvijā

Arī Briselē svin 4. maiju

VIDEO: 4.maiju svin arī Briselē

Neatkarības atjaunošanas svinības notiek arī ārpus Latvijas. Beļģijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 2000 latviešu, no kuriem lielākā daļa tur ieradās pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO, un daudzi no viņiem strādā šajās institūcijās.

Arī Beļģijas galvaspilsētā Briselē svin 4.maiju. Ņemot vērā, ka Beļģijā šī ir darba diena, svinības notiek piektdienas vakarā. Latvieši svētkos dziedāja Latvijas himnu un pulcējas pie baltiem galdautiem.

4.maija svinības jau trešo gadu rīko Briseles latviešu biedrība, tādējādi pulcējot latviešus pie baltiem galdautiem. Svinības šogad pulcē vairāk latviešu nekā iepriekšējās reizes.

KONTEKSTS:

1990.gada 4.maijā 134 no 201 Augstākās Padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā Padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti