Dienas ziņas

Lielbritānijā mājdzīvniekus ņem līdzi uz darbu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vētra pārrauj elektrības vadus Igaunijā un Lietuvā

Vētra nodarījusi postījumus Igaunijā un Lietuvā

Lai gan dažviet piekrastē pagājušajā naktī vējš brāzās ar ātrumu 28 metri sekundē, lielākajā daļā Latvijas vējš bija lēnāks par prognozēto – 15 līdz 20 metru sekundē. Būtiski bojājumi nav fiksēti – vietām Ventspilī nolauzti koku zari un konstatēti citi mazāki bojājumi.

Igaunijā vētras dēļ vēl piektdien no rīta bez elektrības bija ap 20 000 mājsaimniecību. Arī Lietuvā pārrāvumi skāra desmitiem tūkstošus mājsaimniecību.

Plūdi, sagāzti koki, žogi, ceļazīmes, norauti jumti un pārrauti elektrības vadi. Tādus postījumus aiz sevis Igaunijā atstājusi ceturtdienas vētra. Piektdien ap pusdienlaiku bez elektrības vēl joprojām bija ap 11 000 mājsaimniecību, lielākoties Pērnavas un Tartu apvidū.

Lai arī tas ir uz pusi mazāk nekā naktī uz piektdienu, elektrības padeves atjaunošanu traucē tas, ka daudzviet vēl joprojām pūš ļoti stiprs vējš. Paredzams, ka tas mitēsies vien pašā vakarā. Traucēta arī prāmju satiksme uz Igaunijas salām Sāremā un Hījumā.

Savukārt Lietuvā vētra lielākoties skārusi valsts vidieni. Piektdienas naktī elektrības traucējumi skāra ap 40 000 mājsaimniecību, taču lielākā daļa ātri tika novērsti.

Ugunsdzēsējiem un glābējiem nācās doties palīgā vairāk nekā 100 cilvēkiem, lielākoties kritušu koku dēļ, kas bija skāruši automašīnas, aizšķērsojuši ceļus vai sabojājuši ēku jumtus. Viena ēka pēc zibens spēriena nodegusi.

Klaipēdā vēja ātrums sasniedza 28 metrus sekundē, un tas uz brīdi ierobežoja ostas darbību, paralizējot kuģu satiksmi. Dabas stihija arī piesaistījusi ziņkārīgo uzmanību.

Spēcīgais vējš aiz sevis atstājis postījumus arī Polijā, kur gājuši bojā četri cilvēki. Viens no upuriem bija tālbraucējs, kura automašīnu stiprās vēja brāzmas apgāza uz sāniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti