Pēcpusdiena

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirmais darbības gads

Pēcpusdiena

Transportlīdzekļu tehniskā apskate reizi divos gados: par un pret

Lielbritānijā pieaug pret imigrantiem vērsti uzbrukumi

Vēstnieks: Rīcību par britu naidīgu attieksmi pret migrantiem sagaidām no Lielbritānijas valdības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gadījumi, kad Lielbritānijā Latvijas valstspiederīgie piedzīvojuši aizskarošu britu attieksmi, ir britu valdības atbildība, no kuras tiek gaidīta attiecīga rīcība. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis.

Teikmanis atklāja, ka starp sešiem gadījumiem, kur no britu puses piedzīvota naidīga attieksme, viens ir bijis bērns, kurš ar to saskāries skolā.

Latvijas vēstniecība iesaka tautiešiem, pret kuriem vietējie vēršas, informēt gan policiju, gan vietējā apgabala deputātu. “Tā ir britu valdības atbildība, un uz to mēs arī norādām. Lielbritānijā situāciju kontrolē britu valdība un sagaidām, ka tā attiecīgi rīkosies,” sacīja vēstnieks.

Viņaprāt, no britu valdības puses nekāda tolerance pret šādiem naidīgiem gadījumiem netiks izrādīta un tā darīs visu, lai novērstu šādas darbības.

Savukārt Velsā dzīvojošā latviete Santa Aumeistere raidījumā stāsta, ka nav saskārusies britu aizskarošu attieksmi. Tomēr viņa zina cilvēkus, kuriem katru dienu jāiztur spiediens no velsiešiem, kuri joko: mēs taču esam izstājušies, ko tu vēl te dari. Tajā pašā laikā Aumeistere atgādina, ka gandrīz puse “Brexit” referenduma balsotāju gribēja palikt Eiropas Savienībā, un to ir būtiski atcerēties.

Tikmēr jebkurā pārmaiņu laikā cilvēks jūtas nedaudz nedroši, bet citi cilvēki jūtas kā uzvarētāji un tā viņi pauž savas emocijas, dažreiz destruktīvā veidā. Tā britu rīcību skaidro Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Malgožata Raščevska. Viņa lēš – kad krīze pāries, cilvēki atkal sāks veidot saskanīgas attiecības, bet pārmaiņu brīžos var aktualizēties vecie aizvainojumi.

Turklāt arī latviešiem, kas dzīvo Lielbritānijā, pēc “Brexit” referenduma situācija var likties nedrošāka un uztvere var saasināties. 

Jau ziņots, ka Latvijas vēstniecība Lielbritānijā saņēmusi sešus ziņojumus no Latvijas valstspiederīgajiem par aizskarošu britu attieksmi pret viņiem kā migrantiem. Visos šajos incidentos gan cilvēkiem nebija reālo draudu.

Ziņojumi saņemti pirms un pēc Lielbritānijā šā gada 23.jūnijā notikušā referenduma, kurā Apvienotās Karalistes izstāšanos no EiropasSavienības (ES) atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju. Viens no centrālajiem jautājumiem referenduma kampaņā bija tieši migrācija. Izstāšanās atbalstītāji uzskata, ka Lielbritānijai jābūt tiesībām ierobežot migrantu skaitu, kas nāk caur ES. ES atbalstītāji savukārt norādīja, ka ES migranti dod lielāku artavu ekonomikā caur nodokļiem, nekā viņi izmaksā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti