Rīta Panorāma

Operešu karaliene "Jautrā atraitne" no Parīzes ieradusies Rīgā

Rīta Panorāma

Intervija ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru

Intervija ar Argitu Daudzi

Vēstniece Ukrainā: Par Minskas miera noregulējumu ir daudz cerību, bet maz ilūziju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Uz „Minskas-2” vienošanos par mierīgu Ukrainas krīzes noregulējumu ir daudz cerību, taču ilūziju ir maz.  Tiesa, 12.februārī notikušās Minskas sarunas bija ļoti svarīgs punkts, lai pārtrauktu slaktiņu Austrumukrainā, LTV „Rīta Panorāmai” pauda Latvijas vēstniece Ukrainā  Argita Daudze.  

 

Viņa arī uzsvēra, ka sarunas Minskā parādīja, ka Ukraina gatava dažādos veidos panākt uguns pārtraukšanu, gatava uz zināmu piekāpšanos un centieniem, ka šajā militārajā konfliktā tā ir miera daļa. Tagad jācer, ka ukraiņiem izdosies ar savu labo gribu, atvelkot smago artilēriju, panākt pamieru.

Tikmēr Krimā situācija pasliktinās, atzina vēstniece. Viņai pieejamā informācija liecina, ka represijas pret Krimas tatāriem pastiprinās, brīvas izteiksmes formas un pulcēšanās brīvības tiek ierobežotas, un tuvākajā laikā uzlabojumi nav gaidāmi.

Jau vēstīts, ka Ukrainas armija 26.februārī sākusi smagā bruņojuma atvilkšanu no konflikta zonas valsts austrumos, kā to paredz 12.februāra „Minskas-2” vienošanās par Ukrainas krīzes noregulējumu.

Arī pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku līderi iepriekš saskaņojuši dokumentus par smagā bruņojuma atvilkšanu no sadursmes līnijas ar Ukrainas spēkiem un paziņoja, ka sāks bruņojuma atvilkšanu svētdien, 22.februārī, taču izpilde kavējās.

Sestdien, 21.februārī notika arī gūstekņu apmaiņa, atbrīvoti 139 ukraiņu karavīri un 52 separātisti. Arī gūstekņu apmaiņu paredzēja Minskā 12.februārī panāktā vienošanās par 13 miera plāna punktiem. Tā paredz ne tikai uguns pārtraukšanu un smago ieroču atvilkšanu no ukraiņu spēku un prokrievisko separātistu sadursmes līnijas, bet arī Ukrainas konstitūcijas reformu un īpašo statusu separātistu pārņemtajiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem. Tomēr arī nedēļu pēc uguns pārtraukšanas no Ukrainas nepārtraukti pienāca ziņas par apšaudēm un bojāgājušajiem.

Karš Ukrainā ilgst jau gandrīz gadu. Pērn martā Krievija anektēja Krimu, bet aprīlī tās atbalstītie kaujinieki izvērsa kaujas Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti