Vēršas plašumā mediju protesti par neielaišanu Baltā Nama preses brīfingā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Donalda Trampa administrācija 24. februārī aizliedza vairākiem ietekmīgiem medijiem piedalīties Baltā Nama ikdienas preses brīfingā. Pasaulē pazīstamās raidorganizācijas, tai skaitā "BBC", "CNN" un "The New York Times", izplatījušas publiskus nosodījumus, norādot, ka tā ir vēršanās pret demokrātiju un preses brīvību. 

"BBC" nosūtījusi vēstuli Baltajam namam ar lūgumu izskaidrot situāciju. Vašingtonas biroja vadītājs paudis, ka ir reizes, kad Baltajā namā ierobežo apmeklētību vietas trūkuma dēļ, taču nupat notikušajai situācijai skaidrojuma nav. 

„Mēs turpināsim ziņot par spīti visam,” teikts "BBC" vēstījumā. Līdzīgi norādījusi arī raidorganizācija "CNN", kas uzsver, ka šis, acīmredzot, ir veids, kādā Baltais nams atbild, ja tam nav patikuši kādi "CNN" pārraidīti fakti. 

Mediju tikšanās Baltajā namā bija plānota neformāla, tas nozīmē, ka žurnālisti bez kamerām, tātad pasākumu nefilmējot un neierakstot, būtu tikušies Baltā nama mediju zālē, kur ar ASV prezidenta Donalda Trampa preses pārstāvi Šonu Spaiseru izrunātu aktuālo.

Šāda prakse Baltajā namā un arī citos pasaules galvaspilsētu varas centros ir ierasta, un arī mediji Vašingtonā tai gatavojās ikdienišķi, īpaši tādēļ, ka neviens nebija brīdināts, ka tikties ar Spaiseru varēs tikai daļa.

"Es saprotu ikvienas Baltā nama administrācijas neapmierinātību ar presi. Un es saprotu stratēģiskos centienus demonizēt medijus, un kādēļ tas labi saskan ar prezidenta situāciju.

Bet, kad ir tā, ka ar pildspalvu tiek norādīti vārdi, kurš iegūs informāciju no Baltā nama, preses sekretāra, runas vīra, un, kurš ne, tad tas ir ārkārtīgi satraucoši un nekādā ziņā neatspoguļo amerikāņu demokrātiju," stāsta raidorganizācijas "CNN" korespondents Dilans Baiers.

Tikai dažas stundas pēc šā skandāla, ASV prezidents nāca klajā ar jaunu uzbrukumu medijiem, nosaucot tos par tautas ienaidniekiem. 

Kritiski gan uz negaidīto mediju šķirošanu Baltajā namā, gan uz jaunākajiem Trampa izteikumiem reaģējusi Baltā namā korespondentu asociācija.

„Mediji, protams, nav ne nedz ASV, nedz jebkādas citas valsts cilvēku ienaidnieki. Tie ir ļoti svarīga amerikāņu demokrātijas daļa. Tas patiešām atstāj lielu negatīvu iespaidu, ja ASV prezidents to noniecina. Mēs tam iebilstam un absolūti tam nepiekrītam,” teica asociācijas vadītājs Džefs Meisons.

Sanāksmes telpā ieeja liegta tādiem ievērojiem mediju smagsvariem, kā "CNN", "The New York Times", "BBC", "BuzzFeed", "The Daily Mail", "The Hill", "The Los Angeles Times", "Politico" un "The New York Daily News", savukārt ieejas kartes saņēmuši daudz mazāki un Trampa politikai simpatizējoši mediji.

Savukārt Baltā Nama preses pārstāvis Šons Spaisers aizstāvējās, sakot, ka Baltais Nams allaž ir bijis ļoti pieejams presei.

Jau kopš stāšanās amatā ASV prezidents Donalds Tramps ir karojis ar medijiem.

Un arī pati pirmā viņa preses konference izvērtās par skandālu, kad Tramps liedza uzdot jautājumu raidorganizācijas „CNN” pārstāvim, no tribīnes pasakot, ka tā ir briesmīga organizācija, kas izplata melīgas ziņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti