Dienas notikumu apskats

Lielbritānijas parlaments atbalsta ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu

Dienas notikumu apskats

Vācija kiberuzbrukuma gadījumā apsver dot atbildes triecienu

Venecuēlas protestos trīs bojāgājušie

Venecuēlas protestos trīs bojāgājušie

Venecuēlā pēc tam, kad masu protestos pret sociālistu prezidenta Nikolasa Maduro valdību gāja bojā trīs cilvēki, opozīcija aicina uz vēl plašākām demonstrācijām. Opozīcija pieprasa Maduro atkāpties un nekavējoties rīkot jaunas vēlēšanas, bet viņš savus atbalstītājus aicina aizstāvēt sociālistu revolūciju. 

Venecuēlā simtiem tūkstoši opozīcijas atbalstītāju piedalījās protesta gājienos galvaspilsētā Karakasā un citās pilsētās, pieprasot sociālistu prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos. Policija pret protestētājiem vērsa asaru gāzi, bet tie drošībniekus apmētāja ar akmeņiem.

Protestu laikā dzīvību zaudēja 17 gadus vecs skolēns un 23 gadus veca sieviete pēc tam, kad abus sašāva. Tāpat no šautām brūcēm mira kāds karavīrs.

Venecuēla jau vairākas nedēļas piedzīvojusi demonstrācijas un sadursmes starp protestētājiem un policiju. Politiskajai krīzei arvien samilstot, tagad protestos aprīlī bojā gājušo skaits pieaudzis līdz vismaz astoņiem, bet vēl daudzi ievainoti.

Spiediens pret prezidentu Maduro audzis pēdējos trīs gadus, ar naftas rezervēm bagātajai valsti slīgstot nabadzībā, ekonomisko situāciju vēl vairāk pasliktinot zemajām naftas cenām. Inflācija sasniegusi trīsciparu skaitli.

Demonstranti protestē pret pārtikas, medikamentu un citu pamatpreču trūkumu, pieprasa Maduro atkāpšanos un tūlītējas vēlēšanas.

Centriski labējās opozīcijas līderi aicinājuši bruņotos spēkus atteikties no atbalsta prezidentam Maduro. Par spīti trešdienas vardarbībai opozīcijas līderi pauda apņēmību turpināt palielināt spiedienu uz valdību un aicina uz jauniem masu protestiem ceturtdien.

Opozīcijas līderis Enrike Kapriless paziņoja, ka trešdien ielās izgājuši „miljoni” cilvēku un ceturtdien būs vēl vairāk: „Šī ir valdība, kas nonākusi savā beigu fāzē. Maduro, viņa režīmam, valdībai, viņa diktatūrai nebūs citas izvēles, kā pieņemt brīvas un demokrātiskas vēlēšanas. Viņiem tās būs jāpieņem.”

Galvaspilsētas Karakasas centrā mitiņu rīkoja arī vairāki tūkstoši prezidenta Maduro atbalstītāju. Maduro opozīciju apsūdz par centieniem sarīkot valsts apvērsumu. Viņš aicina savus atbalstītājus aizstāvēt sociālistu „revolūciju”, ko 90.gadu beigās aizsāka viņa priekštecis Ugo Čavess.

Maduro līdz šim atteicies atkāpties no amata, tomēr trešdien paziņoja, ka ir gatavs stāties pretim saviem pretiniekiem vēlēšanās.

Nākamās prezidenta vēlēšanas ir paredzētas nākamā, 2018.gada nogalē.

Venecuēlas politiskā krīze ar jaunu sparu uzliesmoja marta beigās pēc tam, kad Augstākā tiesa pieņēma lēmumu oficiāli pārņemt pilnvaras no opozīcijas kontrolētā parlamenta. Kaut trīs dienas vēlāk tiesa savu lēmumu atcēla, tas jau bija aizsācis jaunu protestu vilni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti