Venecuēlas prezidents Maduro slēdz robežu ar Brazīliju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro slēdzis robežu ar Brazīliju, lai bloķētu humānās palīdzības kravas nonākšanu valstī. Tikmēr opozīcijas līderis un pašpasludinātais prezidenta pienākumu izpildītājs Huans Gvaido turpina palielināt spiedienu pret Maduro. Šobrīd Gvaido kopā ar brīvprātīgajiem ir ceļā uz robežu ar Kolumbiju, kur gatavojas mēģināt dabūt valstī šīs kravas.

Venecuēlas prezidents Maduro slēdz robežu ar Brazīliju
00:00 / 02:40
Lejuplādēt
Kamēr Gvaido strādā pie humānās palīdzības nodrošināšanas venecuēliešiem, Maduro noliedz, ka valstī būtu sākusies humānā krīze. Viņš uzskata, ka humānās palīdzības sniegšana būs sākums ASV intervencei.

 

Tikmēr Gvaido paudis, ka bez humānās palīdzības pastāv risks vismaz 300 000 cilvēku nomirt no dažādām infekcijām. Tāpēc viņš apsolīja, ka sestdien, 23. februārī, šo palīdzību, kas atrodas Kolumbijas robežas pusē, nogādās savā valstī. Opozīcijas līdera mērķis bija pulcēt miljonu brīvprātīgo, un nedēļas sākumā bija pieteikušies vairāk par pusmiljonu.

 

Viens no opozīcijas līderiem vērsa mediju uzmanību uz to, ka Maduro režīms cenšas apturēt brīvprātīgos, lai viņi nevarētu sasniegt robežu.

Īpaši jūtams tas bija ceturtdien, 21. februārī, kad Gvaido brīvprātīgo karavānas devās ārā no Karakasas, lai uzsāktu ceļu uz robežu ar Kolumbiju. Daudzus no karavānas apturēja drošības spēki, vēlāk atļaujot ceļu turpināt.

Reaģējot uz opozīcijas arvien pieaugošo spiedienu, Maduro ceturtdien, 21. februārī, paziņoja par robežas slēgšanu ar Brazīliju. Tā būs slēgta, līdz tiks saņemts cits rīkojums.

Kā norādījusi Gvaido ieceltā vēstniece Brazīlijā, sagatavotas ap 100 tonnu pārtikas, medicīnas un ārkārtas palīdzības paku, lai tās nogādātu Pakaraimas pilsētā, kas robežojas ar Venecuēlu.

Tāpat Maduro brīdinājis, ka apsverot arī pilnīgu rietumu robežas slēgšanu ar Kolumbiju. Šeit pēc viņa pavēles armija jau bija izveidojusi barikādes uz tilta,

kas savieno abas valstis, tādējādi neļaujot humānās palīdzības kravām no Kukutas pilsētas nonākt Venecuēlā. Šajā Kolumbijas pilsētā atrodas vairākas tonnas ar palīdzas kravām no ASV. Daļa no ASV palīdzas kravām atrodas arī uz vienas no Karību jūras salām.

Lai mazinātu Gvaido popularitāti, pašreizējais Venecuēlas līderis ir pasūtījis arī tūkstošiem pārtikas kastes, ko paredzēts izdalīt trūcīgajiem venecuēliešiem gar robežu ar Kolumbiju. Maduro piebilda, ka ir saņemta arī 7,5 tonnas smagā krava no Krievijas ar medikamentiem.

Neskatoties uz Maduro pūliņiem, atbalsts Gvaido tikai turpina palielināties. Vakar viņš ieguva arī 11 Venecuēlas diplomātu atbalstu, kuri ir ASV. Citviet ar Gvaido iecelto sūtni tiekas Peru prezidents.

Tāpat arī kāda atvaļināta Venecuēlas militārpersona, kura darbojusies iepriekšējā valsts vadītāja Hugo Čavesa laikā, izteikusi atbalstu Gvaido un aicinājusi armiju atteikties no atbalsta Maduro.

Piektdien 22. februārī, Kolumbijas pusē pie robežas notiks arī koncerts, kura mērķis būs ziedojumu vākšana Venecuēlai. Tiek ziņots, ka Maduro vien kādus 300 metrus tālāk no norises vietas rīkos savu pasākumu.

ASV un vēl vairāk nekā 50 valstis atzinušas Gvaido par leģitīmo Venecuēlas vadītāju. Taču Maduro atbalsta reģiona valstis, kurā arī pie varas atrodas kreisi autoritārie režīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti