Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bažas par negodīgu numurzīmju iepirkumu

Venecuēlas prezidents izraida ES pārstāvi

Venecuēlas prezidents izraida ES pārstāvi

Eiropas Savienības misijas vadītājai Karakasā Isabelai Brilantei Pedrosai nekavējoties jāatstāj Venecuēla. Par šādu lēmumu paziņojis Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro.

Šādu lēmumu Maduro pieņēma pāris stundas pēc tam, kad Brisele paziņoja par jaunām sankcijām, kas vērstas pret 11 Venecuēlas amatpersonām, kuras kavējot demokrātiskus procesus valstī. Tādējādi kopējais Venecuēlas ierēdņu skaits, uz kuriem attiecas ceļošanas liegums un tiek iesaldēti aktīvi, pieaudzis līdz 36. Venecuēlas prezidents šādu Briseles soli asi kritizēja.

"Kāda viņiem ir vara? Kas viņi tādi ir, lai kādu sankcionētu? Kas viņi tādi ir, lai draudētu? Pietiks. Esmu nolēmis dot Eiropas Savienības misijas vadītājai Karakasā 72 stundas, lai pamestu mūsu valsti. Pieprasu Eiropas Savienību šo lēmumu respektēt. Nost ar Eiropas koloniālismu Venecuēlā!" sacīja Maduro.

KONTEKSTS:

Attiecības starp abām pusēm ir saspīlētas kopš 2017.gada, kad Venecuēla kļuva par pirmo Latīņamerikas valsti, pret kuru vērstas ES sankcijas, tai skaitā ieroču embargo.

Starp Venecuēlas amatpersonām, kurām ES pirmdien noteica sankcijas, ir opozīcijas parlamentārietis Luiss Parra. Parra janvārī pasludināja sevi par Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkeru opozīcijas līdera Huana Gvaido vietā, un Augstākā tiesa maijā apstiprināja Parru šajā amatā.

Parlamenta spīkers Gvaido 2019.gada janvārī pasludināja sevi par Venecuēlas pagaidu prezidentu, un viņu par tādu ir atzinušas ASV un vēl 50 valstis. Reālā valsts galvas vara gan atrodas prezidenta Nikolasa Maduro rokās, un viņu atbalsta arī bruņotie spēki.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti