Venecuēlas opozīcijas līderis aicinās armiju pāriet tautas pusē

Venecuēlas opozīcijas līderis un parlamenta spīkers Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, trešdien, 30. janvārī, rīko valsts mēroga protesta akciju, lai pieprasītu bruņotos spēkus nostāties tautas pusē.

Līdz šim armijas vadība paudusi atbalstu līdzšinējam valsts līderim Nikolasam Maduro, kurš ir atteicies atkāpties no prezidenta amata.

Venecuēlas opozīcijas līderis aicinās armiju pāriet tautas pusē
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Kopš Gvaido sevi pasludināja par Venecuēlas prezidenta amata pienākumu vietas izpildītāju, viņš ir pārņēmis kontroli arī par valsts ārzemju aktīviem. Pēc opozīcijas līdera teiktā šāds solis sperts, lai samazinātu iespēju, ka Maduro un viņam pietuvināti cilvēki aiziešanas brīdī mēģinātu šos resursus izsaimniekot.

Vairākas Eiropas valsties esot gatavas atzīt Gvaido par pagaidu prezidentu, ja līdz šīs nedēļas beigām, tas ir, 3. februārim, Maduro nebūs izsludinājis jaunas vēlēšanas.

Opozīcijas līderis arī brīdinājis, ka dienu pirms šī termiņa rīkos „lielas nacionālas un starptautiskas demonstrācijas", kurās tiks atzīts vairāku Eiropas valstu atbalsts Venecuēlas opozīcijai.

Tikmēr ASV aicinājusi Venecuēlas armiju nodrošināt, ka varas iespējamā pāreja notiktu mierīgi, demokrātiski un saskaņā ar konstitūciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti