Venecuēlas militārās tiesas pavēlējušas sākt aktīvistu apcietināšanu

Venecuēlas militārās tiesas pavēlējušas apcietināt 50 aktīvistus, kuri protestē pret kreisi orientēto prezidentu Nikolasu Maduro un viņa valdību. Par spīti tam nemieri galvaspilsētā Karakasā turpinās.

Nevalstiskās organizācijas “Krimināltiesību forums” pārstāvji ziņo, ka Venecuēlas militārajās tiesās kopumā nogādāti 75 cilvēki un krimināllietas ir ierosināts vēl pret 40 personām. Varas iestādes pagaidām šo informāciju gan neapstiprina.

Ārvalstu žurnālisti tikmēr ziņo, ka policija vakar pielietojusi asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus, lai aizšķērsotu ceļu protestētājiem, kuri devās uz galvaspilsētas centru. Demonstranti varas iestādēm vēlējās iesniegt dokumentu ar aicinājumu  atcelt Maduro lēmumu par izmaiņām konstitūcijā.

Plašās protesta akcijas prezidenta lēmumu nav mainījušas. Maduro jau ticies ar valsts politiskajiem un reliģiskajiem līderiem, lai apspriestu konstitucionālās sapulces sasaukšanu.

Jau ziņots, ka Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro paziņojis par plāniem mainīt valsts konstitūciju. Opozīcija uzskata, ka šādā veidā kreisi noskaņotais līderis mēģina mazināt prezidenta oponentu kontrolētā parlamenta lomu.

Protesta akcijas Venecuēlā turpinās vairākas nedēļas, un bojā gājuši jau vairāki desmiti cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti