Venecuēlā turpinās politiskā krīze, armija atbalsta Maduro

Venecuēlā jau otro dienu turpinās nopietna politiskā krīze. Opozīcijas līderis un parlamenta priekšsēdētājs Huans Gvaido, kurš  pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, sola apsvērt iespēju piemērot amnestiju pašreizējam valsts vadītājam Nikolasam Maduro, ja viņš palīdzētu atjaunot demokrātiju valstī.

Amnestiju varētu attiecināt arī uz kreisi orientētā prezidenta sabiedrotajiem, intervijā medijiem solīja Gvaido.

Tikmēr Maduro negrasās atteikties no varas un uzstāj, ka ir demokrātiski ievēlēts uz otru prezidentūras termiņu. Eksperti uzskata, ka spēku samēru valstī izšķirs armija. Tās vadība līdz šim nav mainījusi pozīciju un pauž atbalstu līdzšinējam valsts vadītājam.

Savukārt Gvaido par Venecuēlas prezidentu ir atzinušas 10 Latīņamerikas valstis, kā arī ASV un Kanāda. Arī Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni un Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss aicinājuši Maduro atkāpties no amata. 

“Venecuēlas tautai ir apnicis Maduro neleģitīmais režīms, kas prezidentūru neizcīnīja brīvās un taisnīgās vēlēšanās un kas turas pie varas, ieslogot cietumā opozīciju”  paziņoja Tajāni.

KONTEKSTS:

Venecuēlas opozīcijas kontrolētā parlamenta priekšsēdētājs Huans Gvaido trešdien pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju. Ar savu paziņojumu 35 gadus vecais Gvaido nācis klajā brīdī, kad, sekojot viņa aicinājumam, Venecuēlas pilsētu ielās izgājuši simtiem tūkstoši cilvēku, kas pieprasa prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos.

Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā trešdien jau pēc Gvaido paziņojuma izraisījās policijas un opozīcijas protestētāju sadursmes.Policijas specvienības pret protestētājiem raidīja asaru gāzes šāviņus un gumijas lodes. Sadursmes izraisījās, kad Nacionālā gvarde Karakasas priekšpilsētā mēģināja atbrīvot ceļu, ko bija nobloķējuši vairāki desmiti protestētāju.

ASV prezidents Donalds Tramps jau paziņojis, ka oficiāli atzīst Gvaido par Venecuēlas valsts galvas pienākumu izpildītāju. Savukārt Maduro trešdien paziņoja, ka sarauj diplomātiskās saites ar ASV. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti