Pusdiena

Jauniem auto tehniskā apskate pirmās divas reizes būs jāveic reizi divos gados

Pusdiena

Latvijas hokeja izlasei atlicis pēdējais posms, gatavojoties pasaules čempionātam Ķelnē

Venecuēla paziņo, ka sāks izstāšanos no Amerikas Valstu organizācijas

Venecuēla grib izstāties no Amerikas valstu organizācijas

Venecuēlā turpinoties politiskajai krīzei un plašiem protestiem, šīs valsts amatpersonas paziņojušas, ka Venecuēla sāks izstāšanos no Amerikas valstu organizācijas. Venecuēlas sociālistu valdība apsūdz bloku par spiediena izdarīšanu un iejaukšanos valsts iekšējās lietās. 

Šī ir pirmā reize organizācijas gandrīz 70 gadu vēsturē, kad dalībvalsts paziņojusi par izstāšanos. Tikmēr Venecuēlā šomēnes notiekošajos protestos pret prezidentu Nikolasu Maduro bojāgājušo skaits pieaudzis jau gandrīz līdz 30 cilvēkiem.

Sasauks ārlietu ministru ārkārtas sanāksmi

Venecuēla ar paziņojumu par izstāšanos no Amerikas valstu organizācijas nāca klajā pēc tam, kad organizācijas dalībvalstu sūtņi pieņēma rezolūciju par īpašas ārlietu ministru sanāksmes sasaukšanu Venecuēlas krīzes apspriešanai.

Amerikas valstu organizācijā ietilpst 34 valstis no Ziemeļu, Centrālās un Dienvidamerikas, kā arī Karību jūras reģiona.

Par ārlietu ministru ārkārtas sanāksmes sasaukšanu tostarp nobalsoja ASV, Meksika, Argentīna un Brazīlija. Pašlaik nav zināms, kad notiks sanāksme.

Venecuēlā pēdējās nedēļās uzliesmojuši regulāri protesti pret sociālistu prezidenta Nikolasa Maduro valdību un bojā gājušo skaits jau mērāms desmitos. Bažas par situāciju valstī izteikušas Amerikas Savienotās Valstis, Eiropas Savienība un Venecuēlas kaimiņi.

Venecuēla jau iepriekš bija brīdinājusi Amerikas valstu organizāciju pret īpašas ārlietu ministru sanāksmes sasaukšanu, to vērtējot kā iejaukšanos valsts iekšējās lietās un spiediena izdarīšanu.

Organizāciju nodēvē par "intervencionistu koalīciju"

Venecuēlas ārlietu ministre Delsija Rodrigesa trešdien, 26. aprīlī, paziņoja, ka valsts izstāsies no organizācijas, un ceturtdien iesniegs oficiālu vēstuli, sākot procesu, kas ilgšot divus gadus. Uzrunā televīzijā Rodrigesa Amerikas valstu organizāciju nosauca par "intervencionistu koalīciju", ko vada Vašingtona.

"Venecuēla turpmāk nepiedalīsies nekādās aktivitātēs vai pasākumos, kuru nodoms ir ieņemt intervences vai iejaukšanās pozīciju.

Šo valstu grupa tikai cenšas izjaukt stabilitāti un mieru mūsu valstī," paziņoja Rodrigesa.

Pašreizējais Amerikas valstu organizācijas ģenerālsekretārs, bijušais Urugvajas ārlietu ministrs Luiss Algagro Venecuēlas prezidentu Maduro nodēvējis par "diktatoru", viņu apsūdzot par opozīcijas apspiešanu.

Maduro vaino ASV mēģinājumā viņu gāzt

Kopš šī mēneša sākumā uzliesmoja jaunais protestu vilnis pret Maduro valdību, bojā gājuši jau gandrīz 30 cilvēki. Regulārās demonstrācijās Venecuēlas pilsētās piedalījušies desmitiem tūkstoši cilvēku, pieprasot Maduro atkāpšanos un jaunas vēlēšanas. Protesti turpinājās trešdien galvaspilsētā Karakasā, kad bojā gāja vēl viens protestētājs. 20 gadus vecs vīrietis nomiris pēc tam, kad viņam pa galvu trāpījusi asaru gāzes bundža, ko karavīri bija izšāvuši uz protestētājiem, paziņoja opozīcija.

Centriski labējā opozīcija vaino Maduro par Venecuēlas ekonomisko sabrukumu. Situāciju vēl vairāk pasliktināja zemās naftas cenas, kas ir šīs Dienvidamerikas valsts galvenā eksportprece. Iedzīvotājiem jau ilgāku laiku trūkst pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču.

Maduro atkāpties atsakās un uzstāj, ka ekonomiskā krīze un protesti ir daļa no Amerikas Savienoto Valstu atbalstītas sazvērestības viņu gāzt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti