Venecuēlā demonstrācijā pieprasīs referendumu par Maduro atcelšanu no prezidenta amata

Gaidāms, ka trešdien, 12.oktobrī, tūkstošiem cilvēku dosies demonstrācijās Venecuēlā, lai pieprasītu referendumu par prezidenta Nikolasa Maduro atcelšanu no amata. Venecuēlas opozīcija nākusi klajā ar aicinājumu uz masu demonstrācijām, lai protestētu pret valdības mēģinājumiem nepieļaut prezidenta atsaukšanas referendumu vēl šogad, lai tādējādi nepieļautu pirmstermiņa vēlēšanas.

Opozīcija, kas vāc parakstus referenduma rīkošanai par sociālistu prezidenta Maduro atcelšanu no amata, vēlas, lai tautas balsošana notiku jau šogad. Izšķirošais datums ir 10.janvāris, kad Maduro amatā būs pavadījis četrus no sava termiņa sešiem gadiem.

Ja referendums notiek pirms šī datuma un Maduro atceļ no amata, tad notiek ārkārtas vēlēšanās. Ja Maduro zaudē referendumā, ko rīko pēc 10. janvāra, tad saskaņā ar likumu viņu amatā vienkārši nomainīs pašreizējais viceprezidents. Līdz ar to opozīcija nebūs panākusi savu mērķi nomainīt valdību.

Trešdienas protesti vērsti pret Nacionālās vēlēšanu komisijas paziņojumu, ka tautas nobalsošana rīkojama tikai nākamā gada "pirmā ceturkšņa vidū", kas ir Maduro labvēlīgs scenārijs.

Opozīcija vaino Maduro ekonomikas krīzē, kuru saasinājis naftas cenu kritums. Savukārt Maduro apgalvo, ka dziļo ekonomikas recesiju un augošo inflāciju izraisa "ekonomikas karš", ko īstenojot "amerikāņu imperiālisma" atbalstītā venecuēliešu elite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti