Venecuēla ar ārkārtas stāvokli un militārām mācībām demonstrē spēku

Venecuēlā sestdien notiek plašas militāras mācības, kuras Karakasa nodēvējusi par lielākajām valsts vēsturē, sociālistu prezidentam Nikolasam Maduro cenšoties stiprināt varas grožus ekonomiskās un politiskās krīzes laikā.

Maduro par krīzi vaino ārvalstis, galvenokārt ASV, un paziņojis, ka militāro mācību mērķis ir demonstrēt Venecuēlas gatavību stāties pretim jebkādiem ārējiem vai iekšējiem draudiem. Divu dienu militārās mācības sākas piektdien, un tajās piedalās aptuveni pusmiljons karavīru un paramilitāru organizāciju dalībnieku.

Prezidents Maduro šonedēļ Venecuēlā izsludināja ārkārtas stāvokli, dodot armijai un policijai plašākas pilnvaras. Centriski labējā opozīcija savukārt uzskata, ka tā mērķis ir novērst centienus sarīkot referendumu par Maduro atcelšanu no amata. Viņš ir nepiekāpīgs, un paudis gatavību vēl vairāk pastiprināt ārkārtas stāvokli. Tikmēr opozīcija aicinājusi armiju izvēlēties, vai tā „ir kopā ar konstitūciju vai Maduro.”

No naftas eksporta atkarīgā Vencuēla ieslīgusi ekonomiskā un politiskā krīzē un cīnās ar hiperinflāciju, ekonomikas kritumu, plašu noziedzību, korupciju, pārtikas un elektroenerģijas trūkumu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti