Panorāma

Lietuvā ierodas afgāņu tulki

Panorāma

Panorāma

Venecuēla apsūdz ASV par noziegumiem pret cilvēci

Venecuēla apsūdz ASV par noziegumiem pret cilvēci

Venecuēlas valdība Starptautiskajai krimināltiesai iesniegusi ziņojumu, kurā apgalvo, ka Amerikas Savienoto Valstu (ASV) sankcijas ir noziegums pret cilvēci, jo Vašingtonas noteikto starptautisko sankciju dēļ Venecuēla neesot varējusi veikt starptautiskus finansiālus darījumus, laikus iegādāties vakcīnas un medikamentus, un tas kavējis cīņu ar Covid-19.

"Šis process sākās 2020. gada februārī, kad vērsāmies Starptautiskajā krimināltiesā un vērsām uzmanību uz to, ka pret Venecuēlas civiliedzīvotājiem principā tiek nodarīts noziegums pret cilvēci. Esam parādījuši visus instrumentus, kas nodara kaitējumu Venecuēlai," sacīja Venecuēlas viceprezidente Delsija Rodrigeza. 

Šā gada sākumā Apvienoto Nāciju Organizācija jau akcentēja to, ka ASV un Eiropas Savienības sankciju ietekme uz Venecuēlu ir postoša. Ierobežotais pārtikas un zāļu daudzums ierobežojot iedzīvotāju tiesības uz dzīvību un veselību.

Sankcijas pret Venecuēlu izvērstas tādēļ, ka pie varas tur atrodas autoritārais līderis Nikolass Maduro, kurš apsūdzēts par cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpumiem, vardarbīgi apspiežot opozīciju un kuru neatzīst ASV, Lielbritānija, Eiropas Savienība un lielākā daļa Latīņamerikas valstu valdību.

Vienlaikus, kaut arī attiecības ar Venecuēlu pēdējo gadu laikā nav uzlabojušās, šovasar Vašingtonas saimnieks Džo Baidens uzsāka sarunas ar Karakasu par daļu sankciju atvieglošanu ar mērķi uzlabot humāno situāciju Venecuēlā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti