Venēcijā sākušies pēdējos 50 gados lielākie plūdi

Vēsturisko un tūristu iemīļoto pilsētu Venēciju piemeklējuši iespaidīgi plūdi. Ūdens sasniedzis 50 gados augstāko līmeni. Plūdi visvairāk skāruši Svētā Marka laukumu, kas atrodas vienā no zemākajām pilsētas vietām.

“Visi ir mobilizēti, lai tiktu galā ar šo ārkārtas situāciju," paziņojis Venēcijas mērs Luidžo Bruņaro, kurš notikušajā vaino klimata sasilšanu.    

Venēcijas sirds – Svētā Marka Bazilika - iegrimusi ūdenī, kas vietām teju pārsniedz cilvēka augumu. Vēsturiskās zāles un koridori, kas greznoti mozaīkām, atgādina kanālus, kas skalojas tepat aiz senajiem mūriem.

Svētā Marka laukums, kurā atrodas bazilika un kas ir viena no ūdeņu apskalotās pilsētas zemākajām vietām, teju regulāri piedzīvo plūdus, taču šādus Venēcija nav pieredzēju piecdesmit gadu. Par to varēja pārliecināties arī tūristi, kam Venēcija šaurajās ielās nācās pārvietoties garos vienreizējās lietošanas plastmasas zābakos.

“Pilsēta ir uz ceļiem,” tā izmisumu sociālajā vietnē “Twitter” nav slēpis Venēcijas mērs  Luidžo Bruņaro, kurš notikušajā vaino klimata sasilšanu.

Plūdu dēļ bojā ir gājis kāds septiņdesmit gadu vecs vīrietis, kurš guvis šoku, elektroierīcei saskaroties ar ūdeni.

Augstākais ūdens līmeņa punkts, kas šajās dienās reģistrēts Venēcijā, ir 1,87 metri, tas ir tikai nedaudz mazāk, nekā 1966. gadā, kad vietām ūdens līmenis bija uzkāpis līdz diviem metriem.

Šobrīd ūdens līmenis krītas, tā saka Venēcijas atbildīgie dienesti, un tikai pēc laika varēs novērtēt nodarītos postījumus.

“Tā ir brūce, kas atstās paliekošu zīmi šajā pilsētā,” sacījis Venēcijas mērs.

Plūdu ūdens līmenis tiek reģistrēts kopš 1923. gada, un tikai 1966. gadā tas bija augstāks. Tikmēr meteorologi informē, ka laika apstākļi uz brīdi ir uzlabojušies un ūdens atkāpjas. Taču jau tuvākajā laikā varētu būt gaidāms nākamais paisuma vilnis. Stihiju nav spējušas novērst arī plūdu slūžas, kas kopš 2003. gada tiek būvētas jūrā pie Venēcijas.

Arī pārējā Itālija pēdējās dienās ir piedzīvojusi vētru ar lietusgāzēm. Valsts dienvidos lietavu dēļ slēgtas skolas Taranto, Brindizi un Materā, kā arī Sicīlijas pilsētās Pocallo un Noto. Šīgada Eiropas Kultūras galvaspilsētā Materā tornado izgāza kokus un apgaismes stabus, kā arī nodarīja postījumus daudzām ēkām un jumtiem, bet nav ziņots, ka būtu ievainotie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti