Dienas ziņas

Dobelē svin Zemessardzes 51. kājnieku bataljona gadadienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Velsā atklāj latviešu izstādi

Velsas latvieši pirms Saeimas vēlēšanām atklājuši izstādi

Velsas pilsētā Svonzi (Swansea), kas atrodas 300 km attālumā no Londonas, vēlēšanu iecirknis Saeimas vēlēšanās šogad būs ierīkots pirmo reizi. Balsošanas iecirkņa telpās domubiedru grupa ir atklājusi latviešu darbu izstādi. Gan tādēļ, lai aicinātu Latvijas pilsoņus balsot, gan tādēļ, lai iepazīstinātu velsiešus ar Latviju.

Pašā Svonzi centrā atrodas teātris "Volcano", latviski – "vulkāns", kas iekārtojies bijušā lielveikala telpās. Tieši tur divas nedēļas par brīvu varēs aplūkot gan vietējo latviešu mākslasdarbus, gan nedaudz iepazīties ar latviešu kultūru.

"Ja Latvijā būtu līdzīga velsiešu darbu izstāde, tas būtu brīnišķīgi! Tādas izstādes ir ļoti nepieciešamas, īpaši tagad, pēc breksita un ņemot vērā virzienu, kādā valsts dodas. Šie ir "kultūras kultūrā" svētki, tādi ir vajadzīgi!" spriež izstādes apmeklētājs fotogrāfs Beneseks Monks.

"Nupat ar vienu izstādes apmeklētāju spriedām, ka Svonzi ir daudz dažādu kopienu, taču ļoti reti kāda kopiena sanāk kopā un rada ko tādu, ar ko var lepoties, un droši rādīt pasaulei."

Viens no izstādes darbiem ir pārsteiguma dāvana draudzenei dzimšanas dienā.

"Jā, viņa nezināja, ka es viņu zīmēju vakardien. Tā viņai būs dzimšanas dienas dāvana," stāsta izstādes kuratore māksliniece Anja Steņina.

"Es nezināju, ka Anja mani zīmēs," atzīst izstādes dalībniece Vineta Balaņuka. "Uzreiz atpazinu sevi un biju ļoti pārsteigta. Un šis darbinš ar mani ceļos uz mājām pēc tam, pēc izstādes."

Organizatori cer, ka izstāde būs labs iemesls, lai Saeimas vēlēšanas 1. oktobrī padarītu par jauku satikšanos ar tautiešiem.

"Vēlēšanas parasti ir ļoti skumjas. Tās notiek kaut kādā skolās, kaut kādās tādās vietās, ļoti garlaicīgās. Un nekas nenotiek, tu aizej un nobalso par kaut ko. Mēs gribam kā latvieši satikties kopā, iztaisīt tādu priecīgāku," vēsta izstādes kuratore māksliniece Alīna Skorohoda.

Izstādē aplūkojamas arī dažādas lietas, kas saistās ar latviešu diasporu.

"Kad bija bērnu pasakugrāmatas no Austrumeiropas, no Baltijas un citām vietām, šādi līdzīgi zīmējumi bija uz cilvēku drēbēm. Tās bija ļoti populāras 60. un 70. gados, saucās "leģendas no visas pasaules", tādēļ, kad redzam ko no Latvijas, kur cilvēki nēsāja šādus rakstus, tādēļ mums tas ir uzreiz atpazīstams, kā ieraugām, tā – ahā, latviešu!" stāsta izstādes apmeklētājs Pīters Morgans Bārnss.

Svonzi izstādi varēs apskatīt līdz 8. oktobrim, iespējams, ka daļa no tās vēlāk aizceļos uz Londonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti