Vēlētāju aptauja: Polijas konservatīvie uzvarējuši parlamenta vēlēšanās

Nobalsojušo vēlētāju aptauja liecina, ka Polijas valdošā “Likuma un taisnīguma” partija guvusi pārliecinošu uzvaru parlamenta vēlēšanās. Tomēr konservatīvo līderis Jaroslavs Kačiņskis aicina sagaidīt galīgos rezultātus, jo nav skaidrs, vai partija saglabās absolūto vairākumu parlamentā.    

“Mēs esam uzvarējuši, un mēs par to ļoti priecājamies, taču atcerieties, ka tā ir tikai vēlētāju aptauja. Tā nav galīgā uzvara, bet jebkurā gadījumā mums ir iemesls būt laimīgiem. Neraugoties uz izveidoto milzīgo fronti pret mums, izdevās uzvarēt, un viss liecina, ka tā būs, un ja tā būs - labās pārmaiņas turpināsies,” sacīja Kačiņskis

Aptauju dati liecina, ka valdošā partija varētu būt saņēmusi 43,6% balsu, savukārt konservatīvo galvenie konkurenti - Pilsoniskā koalīcija -  27,5% vēlētāju atbalstu.

Polijas parlamentā varētu iekļūt arī bijušo komunistu dibinātā Demokrātisko kreiso savienība, Polijas Zemnieku partija un galēji labējā “Konfederācija”.  

Ja oficiālie rezultāti būs līdzīgi, “Likums un taisnīgums” Seimā iegūs 239 no 460 deputātu mandātiem un saglabās absolūto vairākumu.

Konservatīvo popularitāti nodrošināja straujā valsts ekonomikas izaugsme, kas tai ļāva īstenot dažādas sociālo pabalstu programmas. Tomēr starptautiskajā arēnā šī politiskā spēka tēlu nopietni iedragāja strīdi ar Eiropas Savienības institūcijām par tieslietu sistēmas reformām un migrācijas jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti