Vēlēšanas Velsas apgabalā kļūs par pirmo Džonsona pārbaudījumu

Šodien Lielbritānijā notiekošās papildvēlēšanas vienā no apgabaliem Velsā būs pirmais nopietnais pārbaudījums jaunajam valsts premjeram Borsiam Džonsonam tikai nedēļu pēc stāšanās amatā. Iedzīvotāji Brekonas un Radnoršairas vēlēšanu apgabalā izvēlēs savu pārstāvi Apvienotās Karalistes parlamentā pēc tam, kad līdzšinējais, konservatīvo deputāts, tika atsaukts no amata.

Vēlēšanas Velsas apgabalā kļūs par pirmo Džonsona pārbaudījumuGints Amoliņš

  No šodienas vēlēšanu iznākuma būs atkarīga Džonsona vadītās Konservatīvo partijas vairākuma stabilitāte Apvienotās Karalistes parlamentā tikai dažus mēnešus pirms plānotās izstāšanās no Eiropas Savienības.

  Brekonas un Radnoršairas apgabalu britu parlamentā līdz šīm pārstāvēja konservatīvo deputāts Kriss Deivijs. Taču jūnijā apgabala iedzīvotāji atbalstīja petīciju, ar kuru Deiviju atsauca no amata pēc tam, kad viņš tika atzīts par vainīgu divu rēķinu viltošanā. Uz vietu parlamentā pretendē seši kandidāti, cīnoties par 53 tūkstošu apgabala vēlētāju balsīm. Deivijs, kurš iestājas par breksitu, kandidē atkal.

  Tomēr labākas izredzes tiek prognozētas liberāldemokrātu kandidātei Džeinai Dodsai. Ja uzvarēs viņa, tad konservatīvo ar Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partiju veidotais vairākums parlamentā samazināsies tikai līdz vienai balsij. Tas varētu vēl vairāk apgrūtināt Džonsona breksita plānus. Viņš paudis gatavību no Eiropas Savienības izstāties arī bez vienošanās. No otras puses, ja konservatīvo kandidāts uzvarēs un saglabās deputāta vietu, tas Džonsonu var iedrošināt savus plānus virzīt uz priekšu vēl apņēmīgāk.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti