Vēl viens klimata pārmaiņu upuris – Havanas slavenā promenāde

Kubas galvaspilsētas Havanas slavenākajai krasta promenādei, ko kubieši mīļi iesaukuši par Havanas dīvānu, draud iznīcība klimata pārmaiņu radīto seku dēļ. Šis ir tikai viens viena no Latīņamerikas kultūras pieminekļiem, kas cieš no jūras līmeņa celšanās un arvien postošākajām vētrām.

Havanas lielo dīvānu jeb pilsētas iecienīto promenādi, kas izveidota agrīnajā 20.gadsimtā, jūras šļakatas nesaudzē. Arī viesuļvētras piemeklē biežāk un ir arvien postošākas. Vēl rudenī Kubu skāra viesuļvētra "Irma", kuras dēļ promenādi slēdza uz trīs nedēļām.

Šī vieta ir mājas pusotram tūkstotim cilvēku, taču no vairāk nekā septiņsimt mājvietām tikai pāris desmiti atzītas par labā stāvoklī esošām. Lielākajai daļai ēku draud daļēja vai pilnīga nojaukšana.

Eksperti uzskata, ka astoņus kilometrus garā promenāde izturēs līdz nākamajam gadsimtam, jo jūras līmenis būtiski ceļas. Simtiem Latīņamerikas vēstures pieminekļu apdraud klimata pārmaiņas, taču šai promenādei iznīcība draud visstraujāk.

Tomēr Kuba nav padevusies cīņā ar globālās sasilšanas radītajām sekām – valdība arvien aktīvāk veido struktūras, kas šķeļ viļņus un pasargā ēkas no ūdens.

Saistītie raksti
2 komentāri
p_eteris
http://www.runabildes.lv/izzinots-bridinajums-irija-dzivojosiem-latviesiem/?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1766675474
p_eteris
Un Latvijā notiek tas pats. Arktikā ledājs visapkārt nokusis 100 līdz 150 km. Daļa Latvijas būs zem ūdens, Sībīrija noslīks.... Latvijā jābūvē būs POLDERI , kā Holandē. Rīga noslīks.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti