Vējonis: Krievijas bruņotie spēki palielinājuši ietekmi reģionā pie Baltijas jūras

Krievijas armijas lidmašīnu aizvien biežāki lidojumi virs Baltijas jūras, arī netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem liecina par to, ka kaimiņvalsts bruņotie spēki palielinājuši savu ietekmi šajā reģionā, intervijā Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

„Šādi Krievijas federācijas bruņoto spēku lidojumi virs Baltijas jūras netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem notiek pietiekami bieži. Un tas liecina par to, ka Krievijas bruņotie spēki palielinājuši savu ietekmi šajā reģionā, un tas pamatā saistīts ar Kaļiņingradu,” skaidroja Vējonis.

2008.gadā bija tikai viens šāds lidojums, savukārt pērn intensitāte bija vislielākā – 37 šādi lidojumi. Tai pat laikā ministrs norādīja, ka pašlaik nav ārkārtēji augsta aktivitāte, jo lidojumi jau pirms tam notika diezgan bieži.

„Tas zināmā mērā ir mūsu modrības pārbaude, jo uz katru šādu situāciju mēs reaģējam. Bet tas vairāk, manuprāt, saistīts ar to, ka Krievija grib parādīt – viņai ir bruņoto spēku aktivitāte pierobežā dažādās pusēs: gan Kaļiņingradas pusē, gan austrumu daļā. Tas saistīts ar to, ka vēlas parādīt NATO un Eiropas Savienībai savu militāro potenciālo,” sacīja Vējonis.  

Vējonis arī atzina, ka Krievijas lielāka aktivitāte lidojumos mūsu reģionā ir „netieši politiskie signāli, ko Krievija sūta, mūs mazliet kaitinot”.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā Krievijas armijas lidmašīnas gar Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem lido aizvien biežāk, ko skaidro ar arvien augošo kaimiņvalsts militāro budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti