Rīta Panorāma

Intervija ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu

Rīta Panorāma

Raiņa «Zelta zirgs» kā šaha spēle Leļļu teātra iestudējumā

Austrumu partnerības samits

Vējonis: Austrumu partnerībā svarīgākais turpināt dialogu pat bez konkrētiem soļiem sadarbībai ar ES

Austrumu partnerības samitā, kas sākas piektdien, 24.novembrī, svarīgākais ir turpināt dialogu, pat ja nebūs kādu konkrētu soļu daudz ciešākai sadarbībai ar Eiropas Savienību (ES), intervijā LTV sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Austrumu partnerības samitā svarīgākais ir dialoga turpinājums, lai gan nebūs kādu konkrētu soļu par šo valstu daudz ciešāku sadarbību ar ES. Viņš norādīja, ka samitā tiks spriests par 20 soļiem, ko varētu spert līdz 2020.gadam, lai ES un austrumu partnerības valstīm veidotos ciešāka sadarbība.

Vējonis arī norādīja, ka austrumu partnerības valstīm ir vēl daudz darāmā reformu īstenošanā: “Tās reformas mazāk vajadzīgas Eiropas Savienībai, vairāk pašu Austrumu partnerības valstu iedzīvotājiem.”

Vienlaikus viņš atzina, ka ir jābūt “konfektei par labi padarītu darbu”, tāpēc Latvija atbalsta pieeju godalgot šīs valstis par labi paveiktām reformām. Tāpēc šoreiz būs palīdzība, arī finansiāls piedāvājums projektu veidā.

“Bet apsolīt tuvākajā laikā kaut kādu līdzdalību Eiropas Savienībā būtu pārsteidzīgi, jo tomēr šajās valstīs dažādās jomās jāveic reformas. Un mēs no savas pieredzes zinām, cik grūti pieņemt lēmumus par reformām,” pauda Vējonis.

Ziņots, ka piektajā Austrumu partnerības samitā Briselē piedalīsies Ukraina, Baltkrievija, Moldova, Gruzija, Armēnija un Azerbaidžāna. Ietekmīgais laikraksts "Financial Times" Austrumu partnerību salīdzinājis ar virves vilkšanu starp Eiropu un Krieviju par ietekmi pēcpadomju telpā. Bet no Eiropas puses tā nav cīņa par katru cenu, jo vislielāko balvu – pilntiesīgu dalību Eiropas Savienībā (ES) – tā nevar solīt ne Ukrainai, ne Moldovai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti