Panorāma

Gatavojas noslēguma koncertam Mežaparkā

Panorāma

Gājiens, kas tomēr notika

Iet bojā piepūšamajās atrakcijās

Vējam uzraujot piepūšamo atrakciju, Igaunijā iet bojā divi bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Igaunijā, vējam uzraujot piepūšamo atrakciju vairāku desmitu metru augstumā, divi bērni gājuši bojā un vēl trīs smagi ievainoti. Vadošie nozares pārstāvji Latvijā atzīst – ļaujot bērniem rotaļāties nenostiprinātā atrakcijā, no traģēdijas šķir viena spēcīga vēja brāzma.

Video, kuros iespaidīga izmēra piepūšamās atrakcijas ar visiem bērniem vējš uzrauj pārdesmit metrus augstu gaisā, internetā atrodami ne mazums. Līdzīgi beigušās kāda bērna dzimšanas dienas svinības Igaunijā, Tartu apgabalā. Par spīti mediķu pūliņiem, krītot no vairāku desmitu metru augstuma, sešus gadus veca meitene un astoņgadīgs zēns gājuši bojā. Vēl trīs bērni guvuši smagus savainojumus.

Par notikušo sākta izmeklēšana.  Spriežot pēc provizoriskās informācijas, var teikt, ka atrakcija nebija piestiprināta, lai arī cilpas, ar kurām to izdarīt, bija vietā. Par spīti tās lielajam izmēram, nepiestiprinātu atrakciju var pakustināt arī pieaudzis cilvēks, un šī atrakcija sver 120 kilogramus.

To, kā pareizi nostiprināt piepūšamo atrakciju, Latvijā viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem – „LKG atrakcijas” – skaidrojot ikvienam, kas ar piepūšamu pili vai tropu mežu vēlas iepriecināt bērnus un viņu draugus. Arī to, ka, atrakcijas uzstādot, piemēram, uz bruģa, atsevišķi akmeņi jākaļ ārā, lai to pienācīgi nostiprinātu. „Tās atrakcijas ir kā buras, ja pieaugušais var drusku pakustināt, jau jāsāk uztraukties. Tur var būt iekšā desmit bērni, ar visiem desmit var aizlidot,” stāsta LGK atrakcijas” pārstāvis Agnis Vītols.

Uzņēmumā arī skaidro – pat rūpīgi nostiprinātas atrakcijas nevar lietot jebkādos laika apstākļos. Tāpēc pieaugušajiem vienmēr ir jākontrolē, vai vējš nav iegriezies pārāk stiprs. „Ja ir grūti lietussargu noturēt vējā, tas jau ir rādītājs, ka atrakciju pūš nost,” teic Vītols.

Uzņēmumā norāda, ka ne tik vērīgi ar drošības noteikumiem iepazīstina nelielie iznomātāji. Sludinājumu vietnē ss.lv atrodama virkne ar piedāvājumiem pat par 25 eiro diennaktī. Kāds lielāks uzņēmējs, kurš nodarbojas tieši ar atrakciju izīrēšanu privātiem pasākumiem, norāda – lietošanas noteikumi mājaslapā ir, klienti par tiem tiek informēti un tālāk tā ir pašu vecāku atbildība.

„Kā var cilvēki nesaprast, ja jūs paņemat nomā jebko, kaut vai riteni, tas bērns brauc un kaut kas atgadās, tad kurš ir īsti vainīgs? Atrakcijām jau viss ir kārtībā, galvā cilvēkiem kaut kas nav kārtībā, ka viņi uzstāda, vējainā laikā nenostiprina un kaut kas ar tām atrakcijām notiek,” saka Vītols.

Iesaistoties diviem lielākajiem atrakciju iznomātājiem Latvijā, nesen dibināta Latvijas Drošu atrakciju asociācija. Paredzēts, ka tā aktīvu darbu varētu uzsākt nākamgad, piešķirot kvalitātes zīmi tiem uzņēmumiem, kas izgājuši asociācijas pārbaudi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti