Sadaļas Sadaļas

Panorāma

No 140 personām piedzen 2 700 000 eiro

Panorāma

Panorāma

Vēbers sāk priekšvēlēšanu kampaņu

 Vēbers vēlas eiropiešiem vienādus apstākļus un apturēt sarunas par Turciju ES

Tuvojoties Eiroparlamenta vēlēšanām, Eiropas politiskās grupas nominējušas savus kandidātus nākamajam Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam. Šie vadošie kandidāti sākuši plašas priekšvēlēšanu tūres pa visu Eiropu. Ar tradicionālo politisko pelnu trešdienu Lejasbavārijā savu kampaņu sāka lielākās politiskās grupas - Eiropas Tautas partijas - kandidāts Manfrēds Vēbers.

Iespējams, tikai pirmajā brīdī šis izskatās pēc šlāgermūzikas festivāla. Šeit spēlē orķestris, cilvēki dzer alu jau no pusdeviņiem rītā. Bet tā nav – šis ir politisks pasākums bavāriešu gaumē. Un uz skatuves ir redzami nevis dziedātāji, bet gan politiķi. 

Vēbers norādīja, ka priekšplānā izvirza migrāciju un ekonomiku. 

"Es gribu pierādīt institūcijām Briselē – iestāšanās sarunas ar Turciju ir jāizbeidz," uzsvēra Vēbers.

Uz šo solījumu zāle reaģē ar skaļiem aplausiem. Arī Bavārijas ministru prezidenta aicinājums – stigrāk kontrolēt migrāciju un visus, kas izdarījuši kādu noziegumu – izsūtīt ārā, – te ir  populārs. Tai pašā laikā te izskan arī asa galēji labējo ''Alternatīva Vācijai'' (''AfD'') kritika. 

"Es neesmu gatavs, mēs neesam gatavi Eiropu atstāt nacionālistiem, populistiem un ekstrēmistiem. Tā ir mūsu Eiropa..." teica Bavārijas ministru prezidents Markus Soders.

Bavārieši lepojas, ka viņu novadnieks pretendē uz augsto EK prezidenta amatu, lai arī ir piesardzīgi. 

"Manfrēds Vēbers ir labs kandidāts, viņš vedīs Eiropu uz priekšu. Mēs esam Manfrēda Vēbera fani," LTV pastāstīja apmeklētājs Stefans. Savukārt Ridlers bija piezemētāks: "Vai viņš to paveiks, es šaubos. Vai visi citi viņu atbalstīs par komisijas prezidentu? Nu, skatīsimies..."

Apmeklētājs Volfgangs uzsvēra: "Viņš ir profesionālis, viņš ir bavārietis, viņš ir loti labs cilvēks."

Kamēr bavārieši lepojas, kas savējais pretendē kļūt par Eiropas līderi, Vēbers lepojas ar BMW rūpnīcu un kampaņas ietveros ved žurnālistus to apskatīt. Te starp apmēram 20 tūkstošiem darbinieku strādā arī 2000 poļu. Rūpnīcas vadība viņus slavē. 

LTV Vēberam jautāja: "Kad, jūsuprāt, Latvijā būs tāds pats ienākumu līmenis kā Bavārijā?" 

"Šodienas Eiropas Savienībā mums vēl nav tie paši līdzīgie dzīves apstākļi visiem Eiropas pilsoņiem.

Pārāk daudzi eiropiešu jūt vajadzību doties prom no sava dzimtā reģiona, lai dabūtu labu darbu un augstāku algu. Un tas mums ir jāaptur.

Nākamajos 5 gados es gribu strādāt Eiropai, kurā ir vienādi dzīves apstākļi visiem eiropiešiem, un tas nozīmē – spēcīgas investīcijas fondos, inovācijās un būt gataviem jauniem tirdzniecības līgumiem, jo brīvā tirdzniecība rada darbavietas," atbildēja Vēbers.

Eiropas Parlaments Tautas partijas grupas priekšvēlēšanu kampaņai atvēlējis 4,9 miljonus eiro – bet, tieši cik daudz no tā tiks tērēts Manfrēda Vēbera kā vadošā kandidāta kampaņai – to grupas pārstāvji atteicās atklāt. 

Taču eksperti ir skeptiski, vai rokzvaigžņu cienīgās kampaņas spēs pārliecināt arī Eiropas Savienības (ES) Padomi – dalībvalstu premjerus un vadītājus, ka lielākās partijas kandidātam pēc vēlēšanām automātiski jākļūst par Eiropas Komisijas prezidentu. 

"Protams, ka viņi uzkurina entuziasmu par Eiropas lietām, kad viņi dodas tūrē pa Eiropu, un, cerams, tas arī palielinās aktivitāti vēlēšanās dažās dalībvalstīs, kas cietušas no ārkārtīgi zemas dalības iepriekš. Bet, kas attiecas uz nominācijas procedūru – es domāju, ka tas būs absolūti atkarīgs no Eiropadomes – no ES dalībvalstu līderiem. Viņi lems, vai vadošais kandidāts pelna viņu uzticību kļūt par Eiropas Komisijas prezidentu," stāstīja domnīcas "CEPS" pētnieks Stīvens Blokmans.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt