Vēbers aicina cīnīties ar labējiem un apvienoties uz kristīgo vērtību pamata

Daudzās valstīs šajā nedēļas nogalē notika gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītas akcijas, kurās piedalījās gan iedzīvotāji, gan politiķi. Viens no vadošajiem kandidātiem uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu Manfrēds Vēbers Bulgārijā aicināja cīnīties pret galēji labējo idejām un apvienoties uz kristīgo vērtību pamata.    

“Eiropa ir vairāk nekā tikai ekonomiskā zona. Eiropa lielā mērā ir saistīta ar vērtībām, un es minēšu vienu piemēru. Mums Eiropā ir dažādība. Kultūra, pārtika un valodas atšķiras, bet mums ir viena kopīga lieta - gandrīz katra ciema, katras Eiropas pilsētas vidū jūs ieraudzīsiet kristiešu baznīcu. Tieši tās ir redzamas, un tāpēc es uzskatu, ka mūsu zemju pamats ir kristietība,” sacīja Vēbers.

Eiropas Tautas partiju atbalstītais kandidāts arī aicināja cīnīties pret nacionālistiem, egoistiem un populistiem, un līdzīgas idejas izskanēja arī plašās demonstrācijās Vācijā.

Aktīvisti žurnālistiem atzina, ka labējās populistiskās partijas var gūt labus panākumus un iznīcināt brīnišķīgo Eiropas ideju. Eiropas Savienībai ir arī būtiska loma, lai konkurētu ar ASV un Ķīnu.

Policija ziņo, ka pasākumos kopumā  piedalījās apmēram 150 000 Vācijas iedzīvotāju. Tikmēr 10 valstu nacionālistu līderi bija pulcējušies Itālijas pilsētā Milānā.

Viena no ietekmīgākajām Francijas politiķe – galēji labējās Francijas Nacionālās apvienības līdere Marina Lepēna, pasākumā uzsvēra, ka Eiropa nedrīkst pakļauties nekontrolētas globalizācijas tendencēm.  Atbalstu šiem politiķiem un viņu idejām pie Milānas doma pauda vairāki tūkstoši cilvēku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti