Pusdiena

Vēlēšanu rezultāti Islandē liecina par grūtu un ilgu nākamās valdības izveidošanas procesu

Pusdiena

Facebook", "Twitter" un "Google" ziņo ASV Kongresam par Krievijas dezinformācijas kampaņu

ASV izmeklētāji par apsūdzībām saistībā ar Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās

Varētu publiskot apsūdzības par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās

Savienotajās Valstīs izmeklēšanas ietvaros par Krievijas iejaukšanos pirms gada notikušo prezidenta vēlēšanu procesā jau pirmdien, 30. oktobrī, varētu kļūt zināmas pirmās izvirzītās apsūdzības. Jau pirmdien kādu saistībā ar šīm apsūdzībām varētu aizturēt. Par to vēsta ASV mediji.

Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps izmeklēšanu, kurā daudz locīts viņa priekšvēlēšanu kampaņas vārds, atkārtoti nosodīja kā „raganu medības”, vēlreiz kategoriski noraidot jebkādas saites ar Maskavu. Apsūdzības noliedz arī Kremlis.

Aizvadītā nedēļas nogale Vašingtonā aizvadīta spekulācijās, ka izvirzītas pirmās apsūdzības ASV īpašā prokurora Roberta Millera vadītās izmeklēšanas ietvaros par Krievijas iespējamu iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās ar mērķi palīdzēt uzvaru gūt tagadējam prezidentam Donaldam Trampam.

Par to piektdien ziņoja telekanāls CNN un citi mediji. Saskaņā ar to rīcībā esošo informāciju, zvērinātie apstiprinājuši apsūdzības, taču tās uzdots neatklāt un detaļas nav zināmas.

Tomēr tuvākajās dienās, varbūt jau pirmdien, šīs apsūdzības varētu kļūt zināmas publiski. Saskaņā ar tām jau pirmdien varētu tikt aizturēta kāda persona, spekulē mediji.

Šāda notikumu attīstība iezīmētu nozīmīgu pavērsiena punktu īpašā prokurora Millera vadītajā izmeklēšanā saistībā ar prezidenta Trampa priekšvēlēšanu kampaņas amatpersonu iespējamām saitēm ar Kremli.

Amerikāņu medijiem gan nav nekādu norāžu par to, kurš varētu tikt apsūdzēts un par ko tieši. Īpašā prokurora Millera komanda klusē. Vienlaikus tiek norādīts, ka šāda veida vērienīgās izmeklēšanās pirmie mērķi parasti ir salīdzinoši maznozīmīgas, zema līmeņa ietekmes personas, kuru liecības tad tiek izmantotas, lai vāktu pierādījumus pret ietekmīgākām personām.

Bijušo Federālā izmeklēšanas biroja vadītāju Milleru par īpašo prokuroru iecēla maijā pēc tam, kad Tramps no FIB direktora amata bija atlaidis Džeimsu Komiju.

Izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos metusi ēnu uz Trampa prezidentūru pēdējos deviņos mēnešos.

ASV izlūkdienesti jau gada sākumā secināja, ka Krievija iejaucās prezidenta vēlēšanu procesā. Kremlis apsūdzības kategoriski noraida.

Starp lielākajiem vārdiem, kas izskanējuši izmeklēšanas sakarā, ir Trampa bijušais Nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns, ko atlaida mazāk nekā mēnesi pēc stāšanās amatā. Tāpat bieži locīts Trampa priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja Pola Manaforta vārds - viņš iepriekš strādājis Ukrainas bijušā prokrieviskā prezidenta Viktora Janukoviča labā, kuram savukārt ir ciešas saites ar Kremli.

Saskaņā ar bijušā FIB direktora Komija vasaras sākumā teikto, pats Tramps, vismaz līdz vasaras sākuma, nebija starp personām, pret kurām vērsta izmeklēšana.

Tramps to allaž kritizējis un jebkādas saites ar Maskavu kategoriski noraida.

Svētdien vairākos ierakstos sociālajā tīklā ''Twitter'' ASV prezidents apsūdzības par viņa kampaņas un Krievijas saitēm atkārtoti nosodīja kā „raganu medības” un „melīgas”. Viņš atkārtoti sūdzējās par savas vēlēšanu sāncenses Hilarijas Klintones e-pastu skandālu, par mediju nesen ziņoto, ka Klintones priekšvēlēšanu štābs un demokrātu Nacionālā komiteja palīdzējuši maksāt par pētījumu, kura rezultātā tapis kompromitējošais dosjē par Trampa saitēm ar Krieviju. Tramps paziņoja, ka Republikāņu partija stāv vienota aiz viņa, un aicināja - „Dariet kaut ko!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti