Panorāma

Beļģijā piemin terorakta upurus

Panorāma

Arī Lietuvā vīrusa Dienvidāfrikas paveids

PVO cer uz sadarbību ar Tanzāniju Covid-19 krīzes apkarošanā

Varas maiņa Tanzānijā varētu pamudināt atklāt patiesību par Covid-19 epidēmijas mērogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaulē ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis 124 miljonus un vīruss šķietami sasniedzis gandrīz visus pasaules nostūrus. Saslimušie nav reģistrēti vien vairākās attālās salās un valstīs, par kurām kopumā zināms salīdzinoši maz, piemēram, Ziemeļkorejā. Datus par inficētajiem kūtri sniegusi arī Tanzānija, kaut arī valsts saņēmusi dāsnus līdzekļus vīrusa izplatības apkarošanai. Pēdējo nedēļu pasaules uzmanība pastiprināti pievērsta šai valstij, jo tiek apgalvots, ka valsts prezidents, Covid-19 skeptiķis miris no vīrusa izraisītām komplikācijām. 

Tanzānijas prezidenta Džona Magufuli dzīvība izdzisa pirms nepilnas nedēļas. Vēl šonedēļ valstī norit dažādi piemiņas pasākumi, bet ceturtdien politiķis tiks guldīts zemē viņa dzimtajā miestā Čato valsts ziemeļos. Tanzānijas prezidenta, Covid-19 skeptiķa nāve piesaistījusi pasaules uzmanību. Kaut arī viņa oficiālais nāves iemesls ir sirds mazspēja, opozīcijas politiķi ir pārliecināti, ka viņš miris no Covid-19 izraisītām komplikācijām. Tagad valsts prezidenta amatā stājusies Samija Suluhu Hasana, pirmā sieviete šīs valsts augstajā pozīcijā. Uz viņu liek cerības gan starptautiskā sabiedrība, gan opozīcija.

Tanzānijas opozīcijas līderis Tundu Lisu norādīja: “Svarīgākais, kas jaunajai prezidentei jādara, – jārisina tās problēmas, kas palikušas no Magufuli. Sākot no Covid krīzes, beidzot ar politisko brīvību un demokrātiju Tanzānijā. Pats svarīgākais ir Covid krīzes risināšana, jo par to viņai jāpieņem lēmums pēc iespējas ātrāk. Prezidents Magufuli bija noslēdzies no pasaules, noliedza zinātnes sasniegumus. Un tas galu galā viņu piebeidza.”

Tanzānija Pasaules Veselības organizācijai (PVO) pēdējo reizi ziņas par saslimušajiem sniedza pagājušā gada maijā. Kopš tā laika oficiālā statistika palikusi nemainīga – valstī reģistrēti 509 inficēšanās gadījumi, 21 cilvēks miris. Tanzānijas prezidents, tāpat kā, piemēram, Turkmenistānas līderis, apšaubīja Covid-19 testu uzticamību un nepieciešamību valkāt maskas, noliedza vīrusa izplatību valstī un apgalvoja, ka pret to iespējams cīnīties ar lūgšanu palīdzību. Magufuli bija arī pret iedzīvotāju vakcināciju. 

Vienlaikus Tanzānija vīrusa apkarošanai saņēma dāsnus līdzekļus un aizņēmumus no Eiropas Savienības, Starptautiskā Valūtas fonda, Pasaules Bankas un Āfrikas Attīstības bankas. Nedēļu pirms nāves Tanzānijas līderis atzina, ka vīruss tomēr ir bīstams.

Pirmdien miris arī Kongo Republikas prezidenta amata kandidāts, opozīcijas pārstāvis Gajs Braiss Parfets Kolela. Nāves iemesls ir Covid-19. Pirms miršanas Kolela vēl uzrunāja valsts iedzīvotājus.

“Mani dārgie tautieši, esmu nepatikšanās. Šobrīd cīnos ar nāvi. Tomēr es lūdzu jūs balsot par pārmaiņām, lai mana cīņa nebūtu bijusi velti,” sacīja opozicionārs.

Kolela dzīvība izdzisa dienu pēc vēlēšanām, kurās, balstoties uz sākotnējiem rezultātiem, viņš ieguvis otru lielāko balsu skaitu pēc ilggadējā valsts vadītāja Denisa Saso-Nguso.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti