Valparaiso pilsētā Čīlē izplatās mežu ugunsgrēks

Plaši ugunsgrēki aptvēruši Čīles ostas pilsētu – Valparaiso, nodarot milzu postījumus, izraisot vismaz 12 cilvēku bojāeju un liekot tūkstošiem pamest mājas, lai glābtos no nāvi nesošajām liesmām. Pilsēta pasludināta par katastrofas zonu un glābšanas darbiem mobilizēti vairāk nekā tūkstoš ugunsdzēsēju.

Simtiem cilvēku guvuši vieglus ievainojumus, bet trīs cilvēki smagi ievainoti, vairāk nekā 10 000 evakuēti.

Uz seno ostas pilsētu Valparaiso iedzīvotāju evakuācijai nosūtītas arī armijas daļas.  Ugunsnelaimes skartā pilsēta atrodas aptuveni 100 kilometru attālumā no Čīles galvaspilsētas Santjago. Valparaisas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā, taču tieši blīvā seno ēku apbūve veicinājusi uguns strauju izplatību. Spēcīgie vāji no Klusā okeāna piekrastes, izplatījuši uguni arī piepilsētās un apgrūtina glābšanas darbus. Pilsēta ir uzbūvēta uz stāvām kalnu nogāzēm.

Ugunsgrēks sestdien sākās mežu klātā apgabalā, un liesmas, tuvojoties 270 000 cilvēku apdzīvotajai pilsētai, iznīcinājušas 500 ēkas.

"Tā ir briesmīga traģēdija, nešaubīgi tas ir postošākais ugunsgrēks Valparaiso vēsturē," paziņoja prezidente Mišela Bašlē, kura bija ieradusies ugunsnelaimes skartajā pilsētā, lai pārraudzītu glābšanas darbus.

Ugunsgrēka cēlonis joprojām nav noskaidrots.

Šī ir jau otrā ārkārtas situācija Čīlē, kuru pirmajā aprīļa dienā satricināja 8,2 magnitūdas stipra zemestrīce.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti