Valdības politikas dēļ atkāpjas Igaunijas vēstnieks Somijā

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida atsaukusi vēstnieku Somijā Harri Tīdo, kurš lūdzis viņu atcelt no amata valdības politikas dēļ, vēsta Igaunijas un Somijas mediji. Diplomāts uzskata, ka Igaunijas labēji populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) paziņojumi ir pasliktinājuši Somijas un Igaunijas attiecības.

Valdības politikas dēļ atkāpjas Igaunijas vēstnieks SomijāRihards Plūme

  Kā skaidro Igaunijas vēstnieks Somijā Harri Tīdo, viņa aiziešanai no amata ir divi iemesli: vecums un nesaskaņas ar pašreizējo Igaunijas valdību. Diplomāts norādījis: “Mana pasaules aina pārāk atšķiras no mūsu pašreizējās valdības pasaules ainas. Es uzskatu, ka, ja neatkāpjas tā, varbūt labāk būs, ja atkāpšos es.”

  Viņš uzskata, ka īpaši satraucoši ir labēji populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) paziņojumi, kas pasliktinājuši attiecības starp Igauniju un Somiju. Ar to viņš domāja gadījumu, kad agrākais partijas vadītājs un iekšlietu ministrs Marts Helme asi kritizēja Somijas valdību un premjerministri Sannu Marinu nodēvējis par „pārdevēju, kas kļuvusi par premjerministri”.

  66 gadus vecais Tīdo gan neuzskata, ka attiecībām starp abām valstīm nodarīts nelabojams kaitējums, bet attiecību izmaiņas ir Igaunijas un Somijas vēlēšanu rezultāts. “Būtībā pēc pēdējām vēlēšanām Igaunijas valdība pavirzījās pa labi, Somijas valdība - pa kreisi. Taču gan Igaunijā, gan Somijā valdība ir legāla, ja tā ir veidota uz demokrātisku, likumīgu vēlēšanu pamata.

  Un tā ir mana problēma, ja man nepatīk pašreizējā valdība un ja es negribu to pārstāvēt,” sacīja diplomāts.

  Vēstnieks uzsvēra, ka bijušajam Somijas premjeram Juham Sipilem un Igaunijas premjeram Jiri Ratasam ir labas attiecības. Pēc Tīdo paziņojuma Ratass noraidījis, ka abu valstu attiecības būtu pasliktinājušās un ka pašreizējais koalīcijas sastāvs tām būtu nodarījis kaitējumu. Abu valstu attiecības joprojām esot spēcīgas.

  Arī Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu noraidījis apgalvojumus, ka abu valstu attiecības būtu pasliktinājušās. Viņš uzsvēra, ka īpašās attiecības ar Somiju ir ļoti dārgas un daži pērn izteikti nepiemēroti paziņojumi tām neesot kaitējuši.

  Tīdo bija Igaunijas vēstnieks Somijā teju trīs gadus. Viņš ir bijušais radio žurnālists, kurš par diplomātu kļuva 2000.gadā. Viņš ieņēmis gan vēstnieka NATO, gan vēstnieka Polijā amatu. Tagad viņš plāno doties pensijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti