Vakcīnu pret Covid-19 sola izstrādāt šī gada laikā

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Krievijas zinātnieki izstrādājuši eksperimentālas vakcīnas pret Covid-19. Iespējams, to izmantošanu varētu sākt līdz šā gada beigām.  

ASV amatpersonas informē, ka Sietlā sākti pirmie vakcīnas paraugu izmēģinājumi, un tajos iesaistīti 45 veselīgi cilvēki vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Testēšana ilgs apmēram sešas nedēļas, taču pozitīvu rezultātu gadījumā, būs nepieciešamas papildu pārbaudes un apstiprināšana. Savukārt cilvēku vakcināciju varētu sākt pēc gada vai 18 mēnešiem.

Tikmēr Krievijas zinātnieki izstrādājuši un sākuši izmēģināt 13 vakcīnas prototipus. Viņi plāno jūnijā iepazīstināt ar vienu vai diviem visdrošākajiem un efektīvākajiem vakcīnas variantiem. Preparāts patlaban tiekot izmēģināts uz dzīvniekiem.

Darbu pie vakcīnas izstrādes turpina arī speciālisti vairākās Eiropas valstīs, un Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena pauda cerību, ka tā būs pieejama jau šogad. Darbu veic Vācijas biotehnoloģiju kompānija “CureVac”, izmantojot daudzsološas tehnoloģijas, un Brisele tai piedāvājusi 80 miljonus eiro lielu finansiālu atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti